snapdragon-s4-pro-apq8064
Qualcomm to jeden z największych producentów układów dla urządzeń mobilnych na świecie. Co jakiś czas prezentuje on również urządzenia, nie przeznaczone do masowej sprzedaży, lecz skierowane głównie do deweloperów. Sprzęt ten zazwyczaj jest wyposażony w najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

W ostatnich dniach ukazany światu został tablet oparty o najnowszy czterordzeniowy procesor Qualcomma: Snapdragon S4 Pro APQ8064. Oprócz tego urządzenie posiada układ graficzny Adreno 320, 2GB pamięci RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, ekran 10.1″ o rozdzielczości 720p i aparat 13MPx. Trzeba przyznać, że ta specyfikacja techniczna robi wrażenie. Nowy tablet Qualcomm aktualnie pracuje pod kontrolą Androida 4.0.4 IceCream Sandwich. Cena za to monstrum również jest niebanalna i wynosi 1300$.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Redakcja Engadget opublikowała pierwsze testy wydajności z których jasno wynika, że nowy czterordzeniowiec Qualcomma to aktualnie najmocniejszy gracz na rynku. Urządzenia wyposażone w ten układ powinny pojawić się na rynku pod koniec bieżącego roku.

qualcomm-mobile-developer-tablet-benchmarks-635x358

źródło: engadget.com 

Piotr Andrzejewski