Snapchat transmisje z Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020

Snapchat wyłącza publiczną mapę Stories w Ukrainie

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Snapchat stał się kolejną aplikacją, która zainteresowała się sytuacją w Ukrainie. Nowa aktualizacja platformy wprowadziła bardzo ważną zmianę, która ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa obywatelom naszego wschodniego sąsiada.

Snapchat wymazuje Ukrainę z publicznych Stories

Ukraina Snapchat
Ukraina wyłączona z funkcji „eksploruj”

Bardzo popularna aplikacja służąca do przesyłania krótkich filmików oraz zdjęć ogłosiła dziś zmiany w funkcjonowaniu. Snapchat za pośrednictwem konta na Twitterze poinformował, że od dziś zawartość platformy będzie odchudzona o publiczne Stories, które możemy oglądać na „mapie cieplnej”.

Dla osób niezaznajomionych z tematem — Snapchat oferuje funkcję podglądu mapy całego świata. Możemy tam za pomocą jednego kliknięcia obejrzeć wszystkie publiczne Stories wstawione przez użytkowników aplikacji. Ilość możliwych do obejrzenia filmików oraz zdjęć jest reprezentowana przez „ślady cieplne”. Im więcej takich treści dostępnych w jednym miejscu tym większe zagęszczenie kolorów na mapie. Wraz z nową aktualizacją wszystkie opublikowane Stories na Ukrainie nie będą możliwe do odtworzenia dla pozostałych użytkowników aplikacji. Co ciekawe wciąż możemy oglądać, co dzieje się w Rosji oraz na Białorusi.

Zobacz też: W GTA V na PS5 i Xbox Series X zagramy w trzech trybach graficznych

Cały zabieg ma oczywiście na celu zwiększenie bezpieczeństwa w atakowanej Ukrainie. Ograniczenie widoczności miejsc, w których przebywają użytkownicy aplikacji wydaje się rozsądnym posunięciem ze strony Snapchata. Teraz zarówno rosyjski wywiad jak i pozostali zwykli użytkownicy platformy nie mogą oglądać wszystkich ruchów, ewakuacji oraz rotacji ludności cywilnej.

Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyne posunięcie platformy w sprawie trwającej agresji. Snapchat niedawno zadeklarował się, że wyłącza transmitowanie reklam na terenie Rosji oraz Białorusi. Ponadto firma ogłosiła, że nie będzie sprzedawać wszelkich spotów reklamowych pochodzących z powyższych krajów.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy