PayPal Booking w Rosji

PayPal i Booking zawieszają swoje usługi w Rosji — co to oznacza w praktyce?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

PayPal oraz Booking to kolejne podmioty, które zdecydowały o zawieszeniu swoich usług w Rosji. Kraj rządzony przez Władimira Putina staje się coraz bardziej odcięty od internetowych platform i usług, które ludziom z innych regionów świata codziennie ułatwiają życie. Wielu obywatelom Rosji może być trudno przejść obok tego obojętnie.

Usługi od PayPal i Booking przestają być dostępne w Rosji

Noclegu w Rosji poprzez platformę Booking już nie zarezerwujemy.

PayPal ogłosił, że zawiesza swoją działalność w Rosji. Dan Schulman, prezes tej platformy zapewnił o solidarności z międzynarodową społecznością w potępieniu agresji Rosji na Ukrainę. PayPal chce pozwolić jeszcze przez jakiś czas na dokonywanie przez rosyjskich klientów wypłat ze swoich kont. Nowi użytkownicy platformy z Rosji nie mogą jednak już się zarejestrować.

Platforma Booking.com wstrzymała opcję rezerwacji pobytu we wszystkich obiektach, które znajdują się w Rosji oraz na Białorusi. Przy próbie wyszukania noclegu np. w Moskwie lub w Mińsku wyświetla się następujący komunikat: 0 obiektów jest dostępnych w tym miejscu i w okolicy. Prezes Booking, Glenn Fogel zaznacza, że firma jest skupiona na zapewnieniu bezpieczeństwa swoim pracownikom oraz partnerom. Jak mówi, to, co dzieje się w Ukrainie to przykład bezsensownej przemocy i lekceważenia życia ukraińskiego narodu. Booking przekazał 1 mln dolarów Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

To już kolejne przypadki, w których znane firmy związane z usługami realizowanymi przez internet i technologiami wycofują się z rosyjskiego rynku. Wczoraj informowaliśmy, że Electronic Arts wstrzymuje swoją sprzedaż w Rosji i na Białorusi. Decyzja ma obowiązywać tak długo, jak będzie trwał konflikt za naszą wschodnią granicą. YouTube zablokował kanały związane z Russia Today i Sputnikiem, a zarabianie na platformie w Rosji stało się znacznie trudniejsze. Rosyjskiej propagandzie sprzeciwił się również TikTok. Ukraina chciała nawet skasowania rosyjskich domen z internetu, jednak napotkała na sprzeciw ze strony regulatora.

Czytaj także: Filmy i seriale z ukraińskimi napisami i dubbingiem — Netflix ułatwia życie w Polsce

Jeśli chcecie wesprzeć Ukrainę, która znajduje się obecnie w bardzo trudnej sytuacji, możecie wesprzeć naszą zbiórkę na pomoc ofiarom wojny. Do tej pory wspólnie uzbieraliśmy już ponad 1300 zł.

źródło: Reuters, wirtualnemedia.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy