oneplus 9rt wyglad premiera zapowiedz buds z2

realme gwoździem do trumny OnePlus? Firma mogą podzielić się cechą szczególną

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Każda firma chce się czymś wyróżnić. Chce mieć tę cechę szczególną, która może sprawić, że użytkownicy właśnie dla niej będą wracać po kolejne modele. OnePlus i realme mają takich poniekąd wiele, ale okazuje się, że matematyczna firma może podzielić się swoim unikalnym pomysłem w świecie Androida. W sumie nie powinno to nikogo dziwić, w końcu co w rodzinie, to nie zginie, ale to kolejna niepokojąca informacja. Coraz głośniej możemy pytać się, co dalej z marką OnePlus? W którą stronie zostanie skierowana? Czy Stary Kontynent wciąż będzie ważnym rynkiem?

Czekacie na nowe smartfony od OnePlus? Może jednak realme Was zadowoli?

realme GT 2 Pro premiera Polska

OnePlus i realme, a także OPPO, vivo, iQOO to marki, które są ściśle powiązane z BBK Electronics. O ile oczywiście reprezentanci tych firm nie przyznają się wprost do korelacji, tak widać to po dostępnych technologiach i ogólnych rozwiązaniach. Po zeszłorocznym ogłoszeniu wchłonięcia OnePlus w struktury OPPO ta pierwsza marka jeszcze bardziej zbliżyła się do realme. Jak donoszą pogłoski, cecha charakterystyczna matematycznej firmy może zostać przeszczepiona do smartfonów, które stawiają przede wszystkim na niską cenę. Naturalnie mowa o charakterystycznym przełączniku do ustawiania trybów dźwięku. Prosty slider, który znamy niemalże od początku istnienia OnePlusa, może pojawić się na krawędziach smartfonów realme. Brzmi ciekawie lub niepokojąco? Na razie mowa jest o testach takowego urządzenia i co ciekawe, nie będzie to żaden flagowiec, a właśnie średniak. Za nami premiera topowych modeli realme GT 2, ale też sztandarowej serii realme 9 (patrz: test realme 9 Pro+ i realme 9i). W tym tygodniu spodziewamy się premiery kolejnych modeli: realme 9 5G i 5G SE, więc niewykluczone, że może to być już jeden z nich.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka.

Ok, ale co dalej z OnePlus? Modele z serii N faktycznie nie posiadały stosownego przełącznika. Podobnie Nord CE 5G i Nord CE 2 5G stronią od niego, więc może to miejsce dla drugiej marki? Tylko powiedzmy sobie szczerze, czy ten przełącznik sprawi, że bardziej zainteresujecie się smartfonami od realme? Czy też w ogóle innej firmy?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy