W naszych recenzjach HTC One S oraz HTC One X rzeczą, na którą narzekaliśmy razem z Krzysztofem Kulpicińskim był niezbyt przemyślany układ przycisków w nowych smartfonach HTC. Tajwański producent w urządzeniach z serii One wprowadził przycisk odpowiadający za wyświetlanie listy ostatnio uruchamianych aplikacji, jednak zapomniał o dodaniu klawisza menu. Skutkowało to tym, że w niektórych aplikacjach dolną część wyświetlacza zajmował pasek wyświetlający wirtualny przycisk menu, który w oczywisty sposób marnował przestrzeń roboczą ekranu.

Wygląda na to, że HTC postanowiło posłuchać narzekań użytkowników i wraz z nową aktualizacją do Androida 4.0.4 IceCream Sandwich pozwoli właścicielom smartfonów z serii One na modyfikację zachowania przycisków. Od teraz to od nas zależy, czy chcemy, by przycisk ostatnich aplikacji służył również za klawisz menu, bądź też pozostał w dotychczasowej roli. Bardzo przypadła nam do gustu to opcja i cieszymy się, że HTC postarało się o dostarczenie użytkownikom możliwie jak najwygodniejszego rozwiązania.

Aktualizacja smartfonów z serii One do Androida 4.0.4 powinna rozpocząć się na dobre już wkrótce, jak na razie wyłącznie pojedynczy użytkownicy poinformowali o otrzymaniu nowego oprogramowania.

htc-one-buttons
 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski