Electronic Arts wstrzymuje swoją sprzedaż w Rosji i na Białorusi

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Producent oraz wydawca gier wideo — Electronic Arts podjął poważne kroki co do swojej działalności na terenie Rosji oraz Białorusi. W związku z agresją zbrojną, która trwa aktualnie w Ukrainie, EA zdecydowało się ograniczyć swoją sprzedaż.

Electronic Arts z ważną aktualizacją

Electronic Arts zamyka się na Rosję i Białoruś

Na oficjalnej stronie internetowej Electronic Arts zamieszczono specjalny komunikat. Nie owijając w bawełnę — oto jego treść:

Nadal jesteśmy zszokowani tym, że konflikt na Ukrainie wciąż się rozwija. Dołączamy się do wielu głosów płynących z całego świata, które wzywają do pokoju oraz zakończenia inwazji. Stoimy murem za społecznością Ukrainy. Naszą myślą przewodnia jest stałe bezpieczeństwo osób w tym regionie. W szczególności troszczymy się o naszych współpracowników i partnerów. Jednocześnie staramy się dowiedzieć, jak możemy im najlepiej pomóc, wykraczając poza istniejące już programy.

Podjęliśmy decyzję o zastopowaniu sprzedaży naszych gier i dodatkowych zawartości (w tym pakietów wirtualnych walut) na terenie Rosji oraz Białorusi. Decyzja pozostaje ważna tak długo jak trwa konflikt. Oznacza to, że wszystkie nasze gry nie będą już dostępne do zakupu zarówno w sklepie Origin, Electronic Arts jak i klasycznych punktach stacjonarnych. Dodatkowo rozpoczęliśmy współprace z naszymi partnerami w kontekście usunięcia naszych gier z ich sklepów. Chcemy też zatrzymać sprzedaż nowych zawartości pojawiających się w tytułach od EA.

Ze względu na to, że ta niebywale doskwierająca sytuacja jest dynamiczna, stale analizujemy możliwości oraz rozwiązania, które moglibyśmy podjąć. Poza zmianami, które wprowadziliśmy w naszych grach (FIFA 22 oraz NHL 22) aktywnie śledzimy inne obszary. Będziemy informować was na bieżąco o wszystkich dalszych działaniach Electronic Arts.

Zobacz też: W GTA V na PS5 i Xbox Series X zagramy w trzech trybach graficznych

Zachowanie EA nie jest oczywiście nowością. Wiele firm oraz marek zrezygnowało ze sprzedaży swoich produktów na terenie Rosji oraz Białorusi. Mimo tego postawa Electronic Arts jest oczywiście godna pochwały. Dodatkowo należy wspomnieć, że w ostatnich dniach producent usunął z gier FIFA 22 oraz NHL 22 wszystkie rosyjskie zespoły oraz reprezentacje narodowe.

Źródło: EA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy