Avatar 2 będzie wstępem do całej sagi — obiecuje szef 20th Century Studios

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Bardzo możliwe, że sequel filmu Avatar z 2009 roku jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji w dziejach kina. Producent, reżyser oraz scenarzysta pierwszej części, czyli James Cameron po raz pierwszy powstanie drugiej odsłony filmu zapowiedział już dziesięć lat temu! Jak więc wygląda sytuacja Avatara 2 w tym momencie?

Nowa saga filmowa? Avatar 2 coraz bliżej

Avatar 2

Prezes 20th Century Studios, czyli wytwórni odpowiedzialnej za stworzenie pierwszej części filmu Avatar udzielił długiego wywiadu, w którym został zapytany między innymi o status przyszłej serii. Steve Asbell o sequelu produkcji Jamesa Camerona wypowiedział się następująco:

To nie będzie tylko sequel, to cała saga! Mało tego to saga familijna… Film sam w sobie będzie interesujący, ale również to fascynujący powrót do naszych postaci oraz tego, w jaki sposób się rozwinęły. W zasadzie nie chodzi o to, żeby Avatar był wielkim filmem, tu rozchodzi się raczej o ważny moment kulturowy dla widzów. Uważam, że nakłonienie ludzi do ponownego odwiedzenia kina nie będzie trudne.

Czy dotrzymamy daty premiery ustalonej na rok 2022? Tak! To wgniecie ludzi w fotele. Naprawdę nie jesteście gotowi na to, co przygotował Jim [Cameron].

Zobacz też: W GTA V na PS5 i Xbox Series X zagramy w trzech trybach graficznych

Pierwszy Avatar powstał w roku 2009, a producenci szybko zapowiedzieli powstanie kolejnych części filmu. Jednak w tym roku będziemy obchodzić trzynastą rocznicę premiery „jedynki”, a „dwójka” dopiero zaczyna pojawiać się na horyzoncie. Tak długi czas oczekiwania na nowe danie serwowane przez Jamesa Camerona jedynie wzbudziło apetyt wśród fanów kina science fiction.

Sequel według zapowiedzi ma skupić się na rodzinie Sully’ego, który był głównym bohaterem pierwszej części filmu. Powrót na Pandorę na pewno zagwarantuje widzom to, czego oczekują od serii. Mowa tu oczywiście o dynamicznej akcji połączonej z zapierającymi dech w piersiach obrazami. Premiera Avatara 2 została zapowiedziana na 16 grudnia tego roku.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy