HTC zapowiada flagowca

HTC znowu to robi – firma zapowiada potężnego flagowca

2 minuty czytania
Komentarze

HTC, dawny lider rynku smartfonów z mobilnym Windowsem — nie, nie tym znanym z Lumii — postanowił wrócić na rynek z nowym flagowcem. Znowu. I przyznam, że nie powiem Wam, który to już raz, bo dawno straciłem rachubę. Jednak nawet najwytrwalszy nekrofil byłby już zniesmaczony taką sytuacją. Warto także podkreślić, że nie chodzi tutaj o żadne przecieki, a o oficjalny przekaz. Tym razem myślą przewodnią ma być metaverse, a więc i VR — czyli jedyna rzecz, która wychodzi HTC od lat.

HTC zapowiada flagowca

HTC zapowiada flagowca

Otóż źródłem tych doniesień jest dyrektor generalny firmy na region Azji i Pacyfiku. Według niego HTC planuje wprowadzić na rynek nowego flagowca. Urządzenie będzie również wyposażone w funkcje metaversalne, chociaż niech mnie chomiki zjedzą, jeśli wiem, co to znaczy. Pewne jest jedno: na smarfona nie będziemy musieli czekać zbyt długo, ponieważ ma on zadebiutować już w kwietniu bieżącego roku, czyli w przyszłym miesiącu. Brak jakichkolwiek przecieków na temat jakby nie patrzeć, już gotowego sprzętu można wyjaśnić na dwa sposoby: albo już nikt nie interesuje się doniesieniami na temat HTC, albo firma przygotowuje najdziwniejszy żart na 1 kwietnia. 

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Co jednak wiadomo o smartfonie, poza tym, że będzie on flagowcem z funkcjami skupionymi wokół Metaverse i zadebiutuje już w kwietniu? Dosłownie nic. I to jest dziwne w świetle niedoborów chipów, a więc i bacznego obserwowania tego, z kim współpracuje Qualcomm. Można więc raczej odrzucić Snapdragona 8 Gen 1, chociaż pozostaje jeszcze MediaTek i Exynos. I tu rodzi się pewna szalona idea… Smartfon do metaverse nie jako smartfon przeznaczony do korzystania z metaverse za jego pomocą, a wirtualny do korzystania z niego w metaverse. Swoiste wirtualne urządzenie jako funkcjonalne NFT cyfrowego świata. To oczywiście jedynie snucie szalonych wizji przyszłości, więc niemal na pewno nie będzie prawdą. Jednak dziwnie wszystko tu się ze sobą spina. A jeśli okaże się, że nie mam racji, to obiecuję, że zjem budyń. W końcu nie lubię się mylić, ale lubię budyń, więc będę miał jakieś pocieszenie.

Źródło: Gizmochina

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Motyw