Wrak Antonov An-225 Mrija na filmie

Wrak Antonov An-225 Mrija na nagraniu – tak płonie legenda

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

 Rosjanie podczas swojego brutalnego ataku na lotnisko w  Hostomelu niszczyli wszystko, co popadnie. W tym hangar, w którym znajdował się największy transportowy samolot świata: Antonov An-225 Mrija, o którego zniszczeniu informował Was Adrian. Mimo że zaraz po ogłoszeniu tragedii i wycieku zdjęć z miejsca ataku do sieci, dość szybko pojawiły się pogłoski, że samolot przetrwał atak, bo tuż przed nim został przeniesiony. Niestety, informacje te okazały się nieprawdziwe. 

Wrak Antonov An-225 Mrija na filmie

Zniszczenie tej legendy lotnictwa potwierdził Dmytro Kuleba, szef ukraińskiej dyplomacji.

Był to największy samolot świata, AN-225 „Mriya” (po ukraińsku „Marzenie”). Rosja mogła zniszczyć naszą „Mriję”. Ale nigdy nie zdołają zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim. Zwyciężymy!

Samo nagranie pokazuje zniszczone lotnisko i hangar,  w którym znajdował się ten najpotężniejszy samolot na świecie. Jest to niezwykle smutny widok i przyznam, że trochę żałuję, że je widziałem. Wolałbym zapamiętać tego ukraińskiego kolosa w pełni jego chwały. Gdy pozornie wbrew zdrowemu rozsądkowi ta stalowa bestia odrywa się od płyty lotniska i odlatuje. Żałuję, że nigdy nie miałem okazji zobaczyć go na żywo i wiem, że to się już nie powtórzy. Dodatkowo pojawiły się także zdjęcia wraku, na których widać obraz zniszczeń o wiele wyraźniej. Niestety, ale wygląda to bardzo źle:

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Co prawda są pogłoski o drugim egzemplarzu, który został ukończony w kilkudziesięciu procentach, jednak to, co zbudowano, wymaga renowacji. I mimo że zabrzmi to okrutnie, to zniszczona brutalnym najazdem Ukraina będzie miała o wiele ważniejsze wydatki, niż odbudowa drugiego egzemplarza samolotu. Ukraińcy będą musieli bowiem odbudować swoje domy i cały kraj. A także opłakiwać swoje rodziny i znajomych. W świetle tego wszystkiego nawet największy samolot wydaje się śmiesznie mały. 

Źródło: Twitter

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy