ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Stylowe czy dziwaczne?! Amazefit od Xiaomi zaprezentowane!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Amazefit

 
W ostatnim czasie wyciekło nowe urządzenie od Xiaomi. Dzisiaj wszystko stało się jasne. Opaska nazywa się Amazefit i pochodzi od firmy Huami, która jest finansowana właśnie przez Xiaomi.
 
Portfolio opasek jest teraz oficjalne i można je znaleźć na stronie amazefit.com. Urządzenie składa się z małego „trackera” o kształcie donuta, w kolorach czarnym lub białym oraz wielu paskach do wyboru. Projekt ten wydaje się być dość prosty. Nie posiada on nawet diody LED znanej z MI Band. Pod względem funkcjonalności jest podobny do dostępnych na rynku „wearables” – potrafi liczyć kroki i śledzić aktywność. Posiada także wbudowany alarm wibracyjny do powiadomień oraz monitor snu.
 
Amazefit 2
 
Historia powstania urządzenia jest następująca. Szalenie popularne Xiaomi Mi Band, które sprzedało się w ilości ponad miliona sztuk w ciągu pierwszych trzech miesięcy od dostępności, faktycznie stało się wynikiem partnerstwa między Xiaomi i Huami. Spółka joint venture została nazwana Huami Technology i czerpie korzyści z finansowania Xiaomi w połączeniu z doświadczeniem rozwoju sprzętu tej pierwszej firmy. Amazefit z drugiej strony jest nowym projektem Huami, na który zostało już zabezpieczone około 35 milionów $. Oznacza to, że Amazefit nie jest wyłącznie opłacone przez Xiaomi.
 
Amazefit 3
 
Oryginalny Mi Band to rzeczywiście produkt Huami, który nosi markę Xiaomi. Czy takie urządzenie jest stylowe?
 
źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy