Zrzut ekranu 2015-09-17 o 13.52.36

 

Problem uchodźców związany z wojną domową w Syrii dotknął tak naprawdę wszystkich. Imigranci wciąż zalewają Europę i ilość różnych możliwych wersji wydarzeń potrafi wystraszyć niejednego obywatela Starego Kontynentu. Jednak w głównej mierze jest to zamieszanie typowo polityczne i żeby w tę kwestię mieszało się Google?

 

W takim razie co zrobił gigant ze Stanów Zjednoczonych? Zorganizował zbiórkę pieniężną, która ma na celu zapewnienie schronienia, jedzenia, wodę, pomoc medyczną, a także prawną, aby imigranci mieli 100% pewności, że będą mogli dalej żyć w spokoju, z dala od wojny. Jaki jest cel Google? Zebranie 40 milionów złotych (10 milionów euro), do których amerykańska firma chce dołożyć drugie tyle, a dodatkowo pokryć koszty manipulacyjne i podatkowe. Oczywiście wszystko zostanie rozliczone w Stanach Zjednoczonych i już pojawiło się wiele uwag, że to specjalny ruch mający na celu osłabienie Europy i tym samym umocnienia państwa zza oceanu. Jednak jeśli przyjrzymy się bliżej całej akcji to ujrzymy, że zebrana kwota zostanie przekazana takim fundacjom jak: Lekarze bez Granic, International Rescue Committee, Save Children oraz Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

 

Tym samym jeśli włączycie stronę Google, niech Was nie zdziwi komunikat o zbiórce pieniężnej. Jednak jakie jest Wasze zdanie na temat tego przedsięwzięcia – czy producent Androida powinien mieszać się w te kwestie?

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.