Samsung Galaxy Note - koniec serii

To już koniec ważnego rozdziału w historii Samsunga – seria Note oficjalnie uśmiercona

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

O tym, że marka Note istniała w zawieszeniu, wiadomo od dawna. Jednak Samsung Galaxy S22 Ultra okazał się zarówno jej kontynuacją, jak i gwoździem do trumny. Otóż seria Note od dziś oficjalnie przestaje istnieć w gamie produktów Samsunga. I chociaż to tylko nazwa, a liczy się przecież to, co te urządzenia mają do zaoferowania, to nie trudno pozbyć się wrażenia, że z rynku właśnie zniknęło coś naprawdę wyjątkowego.

Samsung Galaxy Note – koniec serii

Samsung Galaxy Note - koniec serii

Ogłoszenie to było dość niespodziewane i miało miejsce podczas targów Mobile World Congress 2022. Po tej imprezie spodziewalibyśmy się raczej nowości, a nie pożegnań. Przejdźmy jednak do konkretów. Otóż Roh Tae-moon, szef działu smartfonów firmy Samsung, powiedział dziennikarzom, że Galaxy Note będzie odtąd wydawany jako Ultra. Chodzi tu rzecz jasna o wariant Galaxy S, którego przedstawiciel Galaxy S22 Ultra, został ochrzczony przez recenzentów jako duchowy następca linii Note. Tym samym tak naprawdę odeszła linia Galaxy S Ultra, która jednak tak naprawdę nigdy nie wnosiła zbyt dużo do oferty firmy. 

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Oddajmy się jednak wspomnieniom: otóż Samsung zaprezentował oryginalny Galaxy Note na targach IFA w Berlinie w 2011 roku. Był to prawdziwy hit: gigantycznym 5,3-calowy ekran, dla wielu zbyt duży, aby zmieścić smartfona w kieszeni i dedykowany rysik chowany w obudowie, którego Samsung nazwał S Pen. I tak, dziś taki wyświetlacz uchodzi za mikrusa, a wszystkim — głównie użytkownikom iPhone — znacznie urosły dłonie, a i kieszenie są jakieś takie większe, nawet w starych spodniach. Chociaż wtedy też nie było to raczej aż takim problemem, biorąc pod uwagę, że wystarczył miesiąc, aby Samsung ogłosił pierwszy milion sprzedanych smartfonów. Przez lata seria ta święciła triumfy i to mimo wpadki z Galaxy Note 7, który był znany ze swojej wybuchowej natury. Natomiast w 2020 roku coś się skończyło — seria przeszła w stan zawieszenia, z którego nie wyszła, aż do swojego końca, a raczej wyszła, ale w nie swojej skórze.

Źródło: TechSpot

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy