polscy operatorzy vodafone ukraine

Polscy operatorzy rezygnują z opłat roamingowych dla Vodafone Ukraine

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Kolejni polscy operatorzy rezygnują z pobierania opłat roamingowych od klientów Vodafone Ukraine. Obywatele Ukrainy, którzy właśnie przyjechali do Polski, mogą bez dodatkowych opłat korzystać z usług telekomunikacyjnych. To niejedyne udogodnienie, jakie przygotowały dla sąsiadów przybywających zza wschodniej granicy telekomy działające w Polsce.

Polscy operatorzy a opłaty roamingowe dla Vodafone Ukraine

polscy operatorzy vodafone ukraine

O zniesieniu opłat roamingowych dla Vodafone Ukraine poinformowali wszyscy najwięksi operatorzy komórkowi w Polsce: Plus, Play, T-Mobile oraz Orange. Dzięki tej decyzji obywatele Ukrainy korzystający z usług Vodafone, którzy znaleźli się na terenie naszego kraju, mogą taniej (lub nawet bezpłatnie) wykonywać połączenia oraz korzystać z transmisji danych. Udostępniamy naszą infrastrukturę klientom Vodafone Ukraine samemu ponosząc koszty połączeń i transmisji danych — poinformował Play. Użytkownicy tej sieci będą mogli wykonywać bezpłatne połączenia głosowe między Polską a Ukrainą oraz na terenie naszego kraju, a także korzystać z transmisji danych — zaznacza Plus.

T-Mobile zapowiedział już, że chce znieść opłaty międzyoperatorskie również dla klientów innych ukraińskich operatorów. Rozwijamy współpracę z operatorami ukraińskimi, by mogli nie pobierać dodatkowych opłat od klientów przyjeżdżających do Polski i korzystających z roamingu w T-Mobile. Podpisaliśmy właśnie odpowiednie porozumienie z naszym kolejnym partnerem – siecią LifeCell — poinformował na Twitterze magentowy operator. Opłaty roamingowe za transmisję danych dla użytkowników LifeCell zniósł również Orange, o czym poinformował na Twitterze rzecznik tego operatora.

Czytaj także: 5 minut i połowa baterii naładowana – realme GT Neo3 z ładowaniem 150 W

Operatorzy komórkowi pomagają obywatelom Ukrainy również na inne sposoby. Przykładem jest rozdawanie darmowych starterów w punktach przy granicy. Pracownicy i wolontariusze pomagają uchodźcom zarejestrować karty SIM, by można było z nich korzystać. Telekomy działające w Polsce postanowiły również obniżyć ceny połączeń na Ukrainę oraz przygotować specjalne pakiety darmowych minut i internetu. My również pomagamy za pomocą specjalnej zbiórki — odnośnik do niej znajdziecie poniżej. Wspólnie udało nam się już zebrać ponad 1000 zł.

źródło: mat. prasowe, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy