Rosja wykluczona z MWC 2022

Rosja wyrzucona poza margines łączności – GSMA wyklucza kraj z MWC 2022

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

MWC to nie tylko impreza, na której producenci urządzeń pokazują swoje najnowsze smartfony. To co prawda najbardziej medialna jej część, jednak całe wydarzenie jest organizowane przez GSMA, czyli inaczej, GSM Association, która jest międzynarodową organizacją handlową, zrzeszającą operatorów sieci telefonii komórkowej. Podczas targów prezentowane są więc także nowe rozwiązania sieciowe i omawiane standardy, które mają obowiązywać w całym cywilizowanym świecie. Okazuje się jednak, że operatorzy jednego z największych krajów na świecie nie będą mogli się pochwalić swoim udziałem.

Rosja wykluczona z MWC 2022

Rosja wykluczona z MWC 2022

O ile w zeszłorocznej edycji to poszczególne firmy rezygnowały z dnia na dzień z udziału w wydarzeniu z przyczyn zdrowotnych, tak w tym roku pewne są wypraszane z niej w podobnym trybie. Wszystko dlatego, że zaledwie 4 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. W ramach potępienia rosyjskich przywódców odpowiedzialnych za wojnę, wiele krajów europejskich nałożyło sankcje. Dodatkowo wiele organizacji wykluczyło Rosję z udziału w swoich wydarzeniach. Do tego grona dołączyło GSMA, które oficjalnie ogłosiło, że Rosja ma zakaz udziału w tegorocznych targach MWC 2022 i innych imprezach z nimi związanych.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

GSMA w związku z tym zamieściło następujące oświadczenie:

GSMA zdecydowanie potępia rosyjską inwazję na Ukrainę. Sytuacja szybko się zmienia i rozumiemy, że różne rządy rozważają wprowadzenie szerszych sankcji wobec Rosji. W świetle tej sytuacji i biorąc pod uwagę tragiczne ofiary śmiertelne, targi MWC wydają się w tych okolicznościach nieistotne. MWC jest wydarzeniem jednoczącym, którego wizją jest zjednoczenie ekosystemu mobilnego w celu wypracowania sposobów i środków, dzięki którym łączność może zapewnić rozwój ludzi, przemysłu i społeczeństwa. GSMA stosuje się do wszystkich sankcji i polityk rządowych wynikających z tej sytuacji. Na MWC 2022 nie będzie pawilonu rosyjskiego. Bezpieczeństwo imprezy jest stale weryfikowane i dostosowywane w miarę pojawiających się informacji.

 Poza wykluczeniem samej Rosji podobny los spotkał prywatne firmy pochodzące z tego kraju. Tym samym Rosja została zepchnięta na margines jeśli chodzi o łączność komórkową.

Źródło: GSMA

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy