realme Book Prime

Laptop realme Book Prime – firma nie przestaje zaskakiwać

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

realme otworzyło dziś prawdziwy worek z nowościami. W Polsce dostępne będą zaraz smartfony realme GT 2 Pro oraz realme GT 2, a do tego dojdą także nowe słuchawki. Laptop realme Book Prime został zaprezentowany podczas targów MCW 2022 w Barcelonie, ale jeszcze nie wiadomo czy trafi do naszego kraju. Za to wiemy sporo o jego możliwościach, a te zapowiadają naprawdę interesujący sprzęt.

Laptop realme Book Prime

Nie jest to pierwszy laptop w ofercie producenta, bo przecież realme Book pojawiło się przed kilkoma miesiącami. Teraz przyszła pora na jego bardziej dopracowaną wersję. Przede wszystkim to, co wyróżnia ten sprzęt na tle jego poprzednika, to wyświetlacz. realme postawiło na matrycę IPS i przekątną 14 cali. Mamy tutaj dostać rozdzielczość 2K (2160×1440 pikseli, proporcje 3:2), a frontowy panel zajmuje aż 90% przestrzeni, a to dzięki zastosowaniu wyjątkowo wąskich ramek. Do tego dochodzi pokrycie barw sRGB na poziomie 100%, a maksymalna jasność ma wynosić 400 nitów.

Procesorem zarządzającym został tutaj Intel Core i5-11320H, który oczywiście jest wydajniejszy od procesora zastosowanego w realme Book. Maksymalnie można mieć tutaj 16 GB RAM oraz 512 GB SSD, a całość wyposażona została jeszcze w specjalny system chłodzenia. Urządzenie ma aluminiową obudowę (grubość 14,9 mm) i waży 1,47 kg.  Jeżeli chodzi o akumulator to ten ma pojemność 54 Wh i może korzystać z szybkiego ładowania 65 W.

Zobacz też: Recenzja realme GT 2 Pro – nowa jakość na rynku.

Nie zabrakło też dwóch głośników stereo (Harman Karbon, DTS) czy złącza słuchawkowego miniJack 3.5 mm. Widać więc, że to faktycznie całkiem interesujący laptop. Jeżeli chodzi o samą cenę, to realme Book Prime ma kosztować w Europie 999 euro. Oznacza to, że wyceniono go na około 4680 złotych.

Źródło: realme

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy