OPPO 150 W SUPERVOOC

OPPO bierze się za szybkie ładowanie – teraz 150 W, a niedługo 240 W

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

OPPO zdaje się przekraczać kolejne granice, jeżeli chodzi o szybkie ładowanie. Smartfony firmy będą bowiem obsługiwały niedługo 150 W, a w planach jest też dojście do 240 W. Zważywszy na to, jak technologia szybko się rozwija, coś czujemy, że nie trzeba będzie bardzo długo czekać na przekroczenie kolejnych granic.

OPPO – szybkie ładowanie 150 W SUPERVOOC

OPPO 150 W SUPERVOOC

Coraz więcej firm stawia na szybkie ładowanie i to chyba już nikogo nie dziwi. Szczególnie w przypadku OPPO, które to ma już całkiem długą tradycję przekraczania granic pod tym właśnie względem. Już w 2018 zaprezentowano OPPO Find X, które korzystało z technologii 50 W SUPERVOOC. Wtedy akumulator o pojemności 3400 mAh można było naładować do pełna w około 35 minut. Dwa lata później OPPO zaprezentowało już 125 W, a teraz przyszła pora na 150 W, które dodatkowo korzysta z technologii BHE (Battery Health Engine). Oznacza to, że rozwiązanie ma być w pełni bezpieczne w użytkowaniu oraz zapewnić akumulatorowi długi czas żywotności. Instytut badawczy OPPO ocenił, że dzięki BHE można dokonać aż 1600 pełnych cykli ładowania i zachować do 80% oryginalnej pojemności.

150 W SUPERVOOC jest w stanie naładować akumulator do 50% w zaledwie 5 minut przy pojemności 4500 mAh. 100% udało się w czasie 15 minut, choć oczywiście mówimy tutaj o warunkach laboratoryjnych. Nie zmienia to jednak tego, że 150 W będzie wyjątkowo szybkie, więc parę minut pod ładowarką doda mocy na resztę dnia. Do tego sam zasilacz ma być mniej więcej tej samej wielkości, co przy ładowarkach 65 W. Będzie go można wykorzystywać także do ładowania laptopów.

Zobacz też: OPPO Find X5 Pro oficjalnie zaprezentowane.

Battery Health Engine będzie dbało także o odpowiednią temperaturę podczas ładowania, a bezpieczeństwo ma tutaj stać na pierwszym miejscu. OPPO jednak się nie zatrzymuje i już prowadzi prace nad ładowaniem 240 W. Tutaj udało się naładować do pełna akumulator 4500 mAh w zaledwie 9 minut. Jednak na wprowadzenie tego rozwiązania na rynek jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać.

Źródło: OPPO

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy