realme 150 W szybkie ładowanie

5 minut i połowa baterii naładowana – realme GT Neo3 z ładowaniem 150 W

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Szybkie ładowanie staje się coraz szybsze, a potwierdzi to realme GT Neo3. Na targach Mobile World Congress potwierdzono bowiem, że nowy smartfon producenta będzie korzystał z ładowania 150 W. To ma przekładać się na to, że zaledwie 5 minut pod ładowarką pozwoli na naładowanie akumulatora do połowy jego pojemności. Jednocześnie realme opracowało technologię, która ma gwarantować dłuższe życie akumulatorów ładowanych w ten sposób i być oczywiście bezpieczna.

realme GT Neo3 – nadchodzi ładowanie 150 W

realme 150 W

Sporo dobrego czeka nas od realme w najbliższym czasie. Producent chyba faktycznie wziął sobie do serca to, że chce być najszybciej rosnącą marką smartfonów na świecie. Wiadomo, że to wymaga wprowadzania nowości do swojej oferty i niekoniecznie mowa tutaj o kolejnych smartfonach. Tym razem padło na szybkie ładowanie, które w realme GT Neo3 ma być na poziomie 150 W. Do tej pory sprzęty producenta wyposażone były w ładowanie do 65 W, a to teraz ma „skoczyć” do aż 150 W. 5 minut pod taką ładowarką ma zapewnić 50% naładowania akumulatora w smartfonie.

Zobacz też: BLIK ma awarię, ale nie ma co panikować.

Producent oczywiście zadbał o to, by wszystko było odpowiednio bezpieczne i opracował UltraDart Charging Architecture (UDCA). Ma to być pierwsza na świecie architektura ładowania urządzeń inteligentnych o mocy 100 W – 200 W, która zapewni jednocześnie szybkość, bezpieczeństwo oraz długą żywotność baterii. UDCA wykorzystuje pompy ładujące Multi Boost Charge Pumps zwiększając prąd ładowania. Jednocześnie zadbano o to, by smartfon się nie przegrzewał. Ma za ro odpowiadać funkcja Ultra Heat Management oraz algorytm zarządzania temperaturą, który utrzymuje temperaturę urządzenia poniżej 43°C. UDCA realme wykorzystuje baterie litowe, które mają zachowywać do 80 procent pojemności przy ponad 1000 pełnych cyklach ładowania. Tym samym bateria będzie dłużej sprawna. Nowy realme GT Neo3 z szybkim ładowaniem ma niedługo zadebiutować na rynku.

Źródło: realme informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy