Do sieci trafiły kolejne informacje, a także zdjęcia kolejnego smartfonu firmy Xiaomi – MI2. Prawdopodobnie urządzenie ma mieć premierę w przyszłym miesiącu (niestety koncern nie podał na razie konkretnej daty).

Według doniesień pracowników firmy Foxconn urządzenie w porównaniu ze swoim poprzednikiem ma się charakteryzować lepszym wyświetlaczem (ekran ma wyświetlać obraz w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli) oraz czterordzeniowym procesorem (prawdopodobnie od Qualcomma). Ponadto smartfon ma posiadać aparat z podwójną diodą LED. Urządzenie ma być kontrolowane przez Androida Jelly Bean (choć niektóre media donoszą, że producent być może zdecyduje się jednak na zainstalowanie Windows Phone 8, bądź wypuszczenie dwóch wersji smartfona).

Cena na razie jest nieznana, ale mówi się, że urządzenie ma kosztować około 1999 yuanów, czyli ponad 300 dolarów. Byłby to zatem najtańszy smartfon z procesorem czterordzeniowym na świecie.

Źródło: GizChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.