apple mac klawiatura patent

Bardzo droga klawiatura od Apple, czyli firma myśli o ukryciu… całego Maca w niej

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Koncepcja komputera osobistego przez ostatnie kilkadziesiąt lat zmieniała się wielokrotnie. Zanim firmy potwierdziły wspólne podejście do jednostki centralnej, ta była lokowana w różnych urządzeniach. Przez długi czas cała moc obliczeniowa była generowana przez podzespoły mieszczące się w klawiaturach. Okazuje się, że Apple wciąż może chcieć wykorzystać właśnie to peryferium do stworzenia nowego Maca. Tak przynajmniej wynika z patentu, który niedawno został oficjalnie zatwierdzony. Tylko czy dzisiaj ten pomysł wciąż ma ręce i nogi? Wiele wskazuje na to, że tak, ale spójrzmy najpierw na to, co przygotował gigant z Cupertino.

Mac w klawiaturze — Apple może przypomnieć stare wyobrażenie komputerów

Kultowe platformy Commodore, Atari, a nawet pierwsze komputery Apple były właśnie klawiaturami nałożonymi na jednostki centralne. Dzisiaj firma z Jabłuszkiem wciąż może myśleć o powrocie do takiej konstrukcji. Tak przynajmniej wynika z zatwierdzonego patentu, który Apple złożyło w 2020 roku. Firma jednoznacznie zastrzegła formę zamknięcia Maca w samej klawiaturze. Bezpośrednio do niej mielibyśmy podłączać monitor i pozostałe akcesoria. Nie do końca potwierdzone jest zasilanie, gdyż tego typu komputer określany jest mianem mobilnego. Oznacza to możliwość osadzenia akumulatorów w obudowie. Wszystko w nowoczesnym wydaniu. W samym patencie firma zastrzega wykorzystanie specjalnych materiałów, które mają ograniczyć nagrzewanie. Jednocześnie mowa jest o wysokiej wydajności, a więc od razu nasuwają się układy Apple oparte na architekturze ARM (M1, M1 Pro itd.).

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka.

Zapewne część z Was zastanawia się, jak Apple mogłoby pozycjonować klawiaturę Mac w stosunku do MacBooków i innych sprzętów firmy? To bardzo dobre pytanie, ale pamiętajmy, że wciąż mówimy o patencie, który nie został potwierdzony w żadnej plotce, jakoby miał niedługo trafić do sprzedaży. Pojawia się też pytanie, czy takie rozwiązanie jest lepsze od na przykład Samsung DeX? Znając Apple, firma z pewnością ma pomysł, ale kiedy go pokaże? Tego dzisiaj nie jesteśmy w stanie powiedzieć.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy