Xbox

Microsoft Game Pass na Steam? Valve otwiera się na rozmowy

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Game Pass to niekwestionowany hit Microsoftu — zarówno na PC, jak i konsolach Xbox. Firma stworzyła świetny abonament, który pozwala na dostęp do wielu kultowych pozycji oraz najnowszych tytułów AAA. Nikogo nie powinno dziwić, że Game Pass obija się echem wśród teoretycznie konkurencyjnych firm i tym razem mowa jest o Valve oraz ich platformie Steam. Czemu nie połączyć jednego z drugim? W końcu pierwsza usługa otwiera furtkę, a druga potrafi łączyć wiele światów. Jak się okazuje, nikt nie powiedział zdecydowanego nie, aby do takiego połączenia miało nie dojść.

Steam może przyjąć Microsoft Game Pass — to tylko kwestia rozmów Microsoft i Valve

Gabe Newell Steam

Tak przynajmniej wynika ze słów prezesa Valve i doskonale znanej postaci w świecie gier, a więc Gabe Newella. W wywiadzie udzielonemu portalowi PC Gamer pośredni założyciel platformy Steam zaznacza, że byłby szczęśliwy, gdyby mógł oferować Microsoft Game Pass w swoim sklepie. Samo Valve na tę chwilę nie uważa, że potrzebuje podobnego rozwiązania we własnym ekosystemie. Dlatego nie spodziewajmy się w najbliższym czasie żadnych abonamentów z grami bezpośrednio od Steam. Jednocześnie Newell zaznaczył, aby nie spodziewać się w najbliższym czasie obecności Game Passa w połączeniu z Valve. Niemniej firma nie zamyka się na taką możliwość i chętnie dostarczy rozwiązań, które są oczekiwane przez ich konsumentów.

Warto zaznaczyć, że od 2020 roku Steam oferuje abonament EA Play, który swoją drogą jest częścią Game Pass Ultimate. Niemniej w wydaniu od Valve brakuje wszystkich opcji oraz trzeba też liczyć się z innymi cenami. Ceny mogą być kluczową przeszkodą w momencie, gdy Valve dodatkowo nakłada swoją 30% prowizję. Czy wtedy Game Pass na Steam wciąż będzie opłacalny? Tu ewidentnie do gry muszą wejść indywidualne umowy.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka.

Swoją drogą współpraca mogłaby pójść w obie strony. W końcu Microsoft Store na Windows 11 stał się zdecydowanie bardziej istotnym miejscem. Dlatego platforma Valve mogłaby trafić właśnie do sklepu giganta z Redmond, o czym mówi się już od około roku. Mimo wszystko wróćmy do głównego tematu — czy Game Pass w Steam faktycznie zachęciłby Was do skorzystania z usług Microsoftu?

Źródło: Engadget, PC Gamer

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy