Starlink na Ukrainie

Elon Musk uruchamia Starlink na Ukrainie — prosił o to wicepremier tego kraju

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Elon Musk ogłosił, że Starlink jest już aktywny na Ukrainie. Miliarder napisał o tym na Twitterze po tym, gdy został wywołany do działania przez ukraińskiego wicepremiera. Polityk w mocnych słowach zaapelował do Muska i przyniosło to efekty.

Starlink na Ukrainie

Wczoraj Mykhailo Fedorov, wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej tego kraju, zwrócił się na Twitterze do Elona Muska. Podczas gdy ty próbujesz skolonizować Marsa – Rosja próbuje zająć Ukrainę! Podczas gdy twoje rakiety z powodzeniem wracają z kosmosu, rosyjskie rakiety atakują ukraińskich obywateli! Prosimy cię o udostępnienie Ukrainie stacji Starlink i zwrócenie się do rozsądnych Rosjan, aby się zatrzymali — napisał ukraiński polityk. Jego apel zdobył kilkadziesiąt tysięcy polubień i został udostępniony m.in. przez oficjalne konto ukraińskiego rządu. Drogi Elonie Musku, Ukraina potrzebuje twojego wsparcia. Twoje stanowisko i twoje działania mają znaczenie — napisano na wspomnianym profilu.

Elon Musk odpowiedział na wezwanie wicepremiera Ukrainy. Starlink jest już aktywny na Ukrainie — napisał na Twitterze. Dzięki, doceniamy to — odpisali administratorzy profilu ukraińskich władz.

System Starlink tworzy firma SpaceX należąca do Elona Muska. Na niską orbitę Ziemi systematycznie są wysyłane niewielkie satelity, które umożliwiają nadawanie szybkiego internetu w dowolne miejsce na planecie.

Czytaj także: Aktywiści z Anonymous zhakowali rosyjskie kanały TV i pokazali prawdę o wojnie

Dostęp do takiej technologii może choćby pomóc oddziałom ukraińskiego wojska w komunikacji. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat technologii tworzonej przez firmę Elona Muska, odsyłamy do naszych tekstów o systemie Starlink.

źródło: Twitter, wprost biznes, zdjęcie główne: starlink.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy