Anonymous rosyjskie kanały TV

Aktywiści z Anonymous zhakowali rosyjskie kanały TV i pokazali prawdę o wojnie

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W sobotę późnym wieczorem hakerzy z Anonymous pochwalili się dużym osiągnięciem — rosyjskie kanały TV znalazły się pod ich kontrolą. Z zamieszczonych przez aktywistów materiałów wynika, że telewidzowie z Rosji zamiast propagandy serwowanej przez Kreml zobaczyli prawdę o trwającej wojnie.

Rosyjskie kanały TV przejęte przez Anonymous

Władze Rosji dbają o to, żeby o militarnych działaniach tego kraju przeciwko Ukrainie nie mówiono jako o wojnie lub inwazji. Putin woli nazywać to raczej usprawiedliwioną, specjalną operacją wojskową. Wygląda jednak na to, że Rosjanie mogli w sobotę zobaczyć prawdę o tym, co się dzieje na terenie Ukrainy i to w państwowej telewizji.

Rosyjskie państwowe kanały telewizyjne zostały zhakowane przez Anonymous, aby nadawać prawdę o tym, co dzieje się w Ukrainie — poinformowano na związanym z hakerami koncie na Twitterze. Załączono również nagranie wideo, na którym widać, że w rosyjskiej telewizji można było zobaczyć m.in. zniszczone budynki oraz ludzi dotkniętych wojną.

W Rosji działa Roskomnadzor — państwowy regulator mediów, który pilnuje prorosyjskiej narracji w środkach masowego przekazu. Aktywiści z Anonymous poinformowali, że witryna tego urzędu jest niedostępna. Bardzo możliwe, że to właśnie oni za to odpowiadają. Hakerzy przeprowadzają również ataki na rosyjskie witryny rządowe. Członkowie Anonymous prowadzący jedno z kont kolektywu twierdzą jednak, że nie mogą pokazywać większości swoich działań związanych z cyberwojną z Rosją, bo Twitter ich ocenzuruje.

Czytaj także: Atak Rosji na Ukrainę to m.in. test odpowiedzialności dla internautów

Przypomnijmy — w czwartek kolektyw Anonymous poinformował, że uczestniczy w cyberwojnie z Rosją. Ukraina jest demokratycznym krajem najeżdżanym przez faszystowską dyktaturę — ogłosili hakerzy i zaczęli m.in. od zdjęcia witryny rosyjskiej telewizji Russia Today. W Polsce KRRiT zdecydowała o usunięciu rosyjskich kanałów telewizyjnych z sieci kablowych, platform satelitarnych oraz internetowych. Listę tych kanałów znajdziecie w podlinkowanym tekście. Powód decyzji to atak Rosji na Ukrainę i kwestie związane z bezpieczeństwem naszego kraju.

Hakerom udało się po raz kolejny przejąć kontrolę nad telewizją w Rosji.

źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy