Oficjalne stanowisko Sony w sprawie 4K: jeszcze wydajniej i jeszcze dłużej!

Kamil Lewicki Kamil Lewicki Newsy
Xperia Z5 Premium

Całkiem nie tak dawno temu dowiedzieliśmy się pewnej dziwnej rzeczy dotyczącej zbliżającego się modelu od Sony, a mianowicie jak ma wyglądać w rzeczywistości rozdzielczość 4K w Xperia Z5 Premium. Dziś poznaliśmy natomiast oficjalne stanowisko Sony w tej kwestii i, coby nie mówić, trzeba przyznać tym panom rację. W końcu zrobili to dla dobra nas, kupujących.

Sony Xperia Z5 Premium ma na swoim 5,5 calowym wyświetlaczu pomieścić aż 8 milionów pikseli z racji zastosowania rozdzielczości 4K. Da nam to zawrotną liczbę 806 ppi, do której jeszcze żaden obecny smartfon się nie zbliżył. Niemniej cały haczyk polega na tym, że rozdzielczość ta widoczna będzie jedynie przy zdjęciach czy wideo, czyli tam gdzie użytkownik tak naprawdę będzie jej potrzebować. Jednak przy przeglądaniu interfejsu bądź korzystaniu z aplikacji, rozdzielczość będzie skalowana do wielkości 1080p. Sony, dlaczego?

Otóż jak podaje producent konieczność skalowania rozdzielczości do Full HD bądź niższej wynika z optymalizacji wydajności oraz wydłużenia życia baterii. Taki zabieg gwarantuje cieszenie się w pełnej krasie z 4K, wtedy kiedy naprawdę tego potrzebujemy – podczas oglądania filmów i przeglądania zdjęć.

Cóż, wszystko sprowadza się do naszych podejrzeń. Ostatecznie decyzję Sony należy w pełni zrozumieć, gdyż ukazywanie przez urządzenie wszystkiego w 4K byłoby zbędnym obciążeniem podzespołów, a co za tym idzie więcej byśmy złorzeczyli niźli się radowali.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy