Xperia Z5 Premium

Całkiem nie tak dawno temu dowiedzieliśmy się pewnej dziwnej rzeczy dotyczącej zbliżającego się modelu od Sony, a mianowicie jak ma wyglądać w rzeczywistości rozdzielczość 4K w Xperia Z5 Premium. Dziś poznaliśmy natomiast oficjalne stanowisko Sony w tej kwestii i, coby nie mówić, trzeba przyznać tym panom rację. W końcu zrobili to dla dobra nas, kupujących.

 

Sony Xperia Z5 Premium ma na swoim 5,5 calowym wyświetlaczu pomieścić aż 8 milionów pikseli z racji zastosowania rozdzielczości 4K. Da nam to zawrotną liczbę 806 ppi, do której jeszcze żaden obecny smartfon się nie zbliżył. Niemniej cały haczyk polega na tym, że rozdzielczość ta widoczna będzie jedynie przy zdjęciach czy wideo, czyli tam gdzie użytkownik tak naprawdę będzie jej potrzebować. Jednak przy przeglądaniu interfejsu bądź korzystaniu z aplikacji, rozdzielczość będzie skalowana do wielkości 1080p. Sony, dlaczego?

Otóż jak podaje producent konieczność skalowania rozdzielczości do Full HD bądź niższej wynika z optymalizacji wydajności oraz wydłużenia życia baterii. Taki zabieg gwarantuje cieszenie się w pełnej krasie z 4K, wtedy kiedy naprawdę tego potrzebujemy – podczas oglądania filmów i przeglądania zdjęć.

 

Cóż, wszystko sprowadza się do naszych podejrzeń. Ostatecznie decyzję Sony należy w pełni zrozumieć, gdyż ukazywanie przez urządzenie wszystkiego w 4K byłoby zbędnym obciążeniem podzespołów, a co za tym idzie więcej byśmy złorzeczyli niźli się radowali.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.