apple ukraina rosja blokada app store

Czy Rosja poradzi sobie bez Apple? Ukraina prosi Tima Cooka o blokadę

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Jak to się mówi? Wszystkie ręce na pokład? Zdecydowanie jest to dzisiaj potrzebne w kontekście trwającej wojny na Ukrainie. Z tego miejsca przypominam o naszej zbiórce pieniężnej, która ma wesprzeć zaatakowanych sąsiadów. Także pamiętajcie, co dzisiaj należy robić, a czego należy unikać w ramach pomocy. Dlatego wszystkie ręce na pokład, więc pojawia się coraz więcej głosów o wykluczanie Rosji z najważniejszych wydarzeń, usług i systemów. Do nich zalicza się także ekosystem Apple, więc Ukraina zwraca się z prośbą do Tima Cooka, aby ten odciął agresora.

Tim Cook poproszony o blokadę Rosji z usług Apple

Dzisiaj na terenie Ukrainy przebywa już ponad 50 tysięcy rosyjskich żołnierzy, którzy stale atakują dzielnie broniącą się stolicę. Amerykanie już przygotowali pakiet sankcji, które mają uderzyć w najbogatszych Rosjan, ale to naturalnie nie wystarczy. Czy prośba jednego z wicepremierów Ukrainy nie jest bardziej na miejscu? To wszystko zależy, ale na pewno każda próba jest istotna. W tym konkretnym przypadku Mykhailo Federov zwrócił się do Tima Cooka o wykluczenie Rosjan ze wszelkich usług Apple na czele z App Storem. W ten sposób odczują to nie tylko najbogatsi, ale wszyscy Rosjanie, którzy korzystają z urządzeń Amerykanów. Tych jest całkiem sporo. Patrząc na najnowsze dane dotyczące sprzedaży smartfonów, na szczycie jest Samsung, za nim Xiaomi i dalej właśnie Apple z iPhone’ami. Tylko z tyłu głowy trzeba mieć, że mowa jest także o tabletach, laptopach i komputerach.

Zobacz też: Atak Rosji na Ukrainę to m.in. test odpowiedzialności dla internautów.

Taki ruch pozwoli odczuć reakcję świata na atak Rosji na Ukrainę przez wszystkich. Oczywiście zauważą to nie tylko zwolennicy ataku, ale też jego przeciwnicy. To niestety jest cena i kompromis, z którym mierzą się największe i najważniejsze głowy na świecie. Czy według Was taki ruch może mieć faktyczny odzew wśród rosyjskiej społeczności? Dajcie znać, co Wy sądzicie o tego typu sankcjach i jak je oceniacie? Może macie ciekawsze pomysły w tej materii?

Źródło: The Verge, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy