CD Projekt

CD Projekt przekazuje milion złotych dla PAH na pomoc Ukrainie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

CD Projekt poinformowało, że przekazuje aż milion złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej, która zbiera środki na pomoc bezpośrednią dla poszkodowanych przez konflikt. Ukraina jest teraz na ustach wszystkich z całego świata, a CD Projekt postanowiło, że nie może stać bezczynnie, kiedy na świecie dzieje się krzywda.

CD Projekt – wsparcie dla PAH i Ukrainy

Dziś pisaliśmy dla Was już o tym, że wsparcie dla Ukraińców poszkodowanych przez konflikt zbrojny, zadeklarowało studio 11 Bit Studios. Przypomnijmy, że to osoby odpowiedzialne za grę This War of Mine, która opowiada m.in. o cywilach poszkodowanych w konfliktach zbrojnych. Nie dziwi więc to, że zaproponowano pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. Zresztą branża związana z grami z całego świata publikuje różnego rodzaju oświadczenia, gdzie wszyscy jednym głosem sprzeciwiają się działaniom wojennym.

Do tych głosów dołączyło także CD Projekt, czyli firma odpowiedzialna za Wiedźmina 3 czy Cyberpunk 2077. Na swoim koncie na Twitterze w krótkich słowach CD Projekt przekazał informację, że wspiera Polską Akcję Humanitarną kwotą miliona złotych. PAH uruchomił swoją zbiórkę i jest już na niej prawie 1,8 miliona złotych na pomoc bezpośrednią. Kwota zresztą bardzo szybko rośnie. CD Projekt zaznacza jednocześnie, że nie godzi się na taką niesprawiedliwość i nie może pozostać na nią obojętny. Firma zachęca także do tego, by wspierać zbiórki lub po prostu przekazywać wsparcie, ponieważ razem można wiele zmienić.

Zobacz też: Sprawdź, gdzie możesz wpłacić pieniądze dla Ukrainy – zweryfikowane zbiórki.

Przypominamy także, że my jako redakcja również stworzyliśmy specjalną zbiórkę na portalu SięPomaga. Konflikt, który rozgorzał u naszych sąsiadów to niewyobrażalna tragedia i trzeba mieć nadzieję, że wszystko skończy się szybko. CD Projekt należą się pochwały za postawę i podejrzewamy, że więcej firm zachowa się niedługo podobnie.

Źródło: Twitter CD Projekt

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy