ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei Nexus w benchmarku! Cicha woda brzegi rwie…

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Huawei-Nexus-concepto

Już za dwa tygodnie na naszych kalendarzach pojawi się data 29 września, czyli dzień, na który czekają wszyscy fani urządzeń z serii Nexus. O nadchodzącym urządzeniu ze stajni LG pojawiło się do tej pory wiele informacji, lecz smartfon produkowany przez Huawei okrywała tajemnica. Do czasu, aż sam nie pojawił się w benchmarkach i nie ujawnił, dzięki temu swojego wnętrza. Wyniki jednak mówią jasno: cicha woda brzegi rwie.

W bazie danych GeekBench pojawiło się o urządzenie zwane Huawei angler – to nazwa kodowa zbliżającego się Nexusa. Rezultat jaki urządzenie zdołało wykręcić jest całkiem zadowalający. Wynik na pojedynczym rdzeniu to 1156, natomiast na wielu 3641. Nie są to może wartości zbliżone do Meizu NIUX, lecz nie należy również rozpaczać – podobne rezultaty wykazuje model od LG. Co więcej, dzięki tym testom możemy dowiedzieć się również nieco więcej na temat specyfikacji. Otóż w Nexusie od Huawei zastosowano Snapdragona 810 wspieranego przez układ graficzny Adreno 430 oraz 3 GB pamięci RAM (czyli o 1 GB więcej niźli w przypadku LG Nexus 5X). Oczywiście jak to przystało na nowy model Nexusa, urządzenie będzie już na starcie działać na Androidzie 6.0 Marshmalow.

Nie wiadomo do końca, jaki Huawei postanowiło zastosować ekran oraz rozdzielczość. Chodzą pogłoski o 5,5 bądź 5,7 calowym wyświetlaczu i rozdzielczości 1080p bądź QHD. Huawei Nexus powinien również być wyposażony w USB typu-C oraz skaner linii papilarnych. Jednak na potwierdzenie tych rewelacji pozostaje nam czekać do końca września i oficjalne stanowisko Google.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy