ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung w przyszłym roku będzie już produkował w pełni „zginalne” smartfony

Autor: Jędrzej Markiewicz Kategoria: Newsy
smartphine-pliable-6765

Nie tak dawno światu zaprezentowano ekrany z zagiętym wyświetlaczem albo zakrzywionym ekranem. Najprawdopodobniej jest to jednak jedynie maleńki krok do przodu w porównaniu z tym, co nas czeka. Dziś mamy Samsunga Galaxy S6 Edge, LG G Flex, a od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się także wygięte telewizory. Wszystko wskazuje na to, że proces ten będzie postępować, stąd też możemy się spodziewać, że już wkrótce takie rozwiązania zaleją rynek technologiczny.

LG-G-Flex-660x330

Takie wygięte cacka nie są już dla nas niczym sensacyjnym i stopniowo przyzwyczajamy się do ich istnienia. Chociaż faktycznie zachwycają innowacyjnością i przejrzystością wyświetlania, są wynikiem odpowiedniej modyfikacji wyświetlacza.  Co jeśli jednak wam powiem, że nadchodzi nowy materiał? Grafen to złożony z atomów węgla materiał o grubości jednego atomu. Trudno sobie coś takiego w ogóle wyobrazić, bo pojedynczego atomu nie da się dostrzec gołym okiem. Prawdopodobnie właśnie tą strukturą zastąpimy w przyszłości większość ekranów. Czy prezentowany na grafice początkowej telefon będzie wykonany z wyżej wspomnianego tworzywa – nie wiadomo. Być może to pójście o jeszcze krok dalej w unowocześnianiu dotychczasowej technologii wyświetlania obrazu, a nie swoisty kamień milowy.

Nie są to jakieś domniemane plotki, bowiem premiera urządzenia od Samsunga będzie miała miejsce na początku przyszłego roku. Sama firma zapowiedziała, że w pełni wyginane smartfony to kwestia roku. Nazwa robocza „telefonu przyszłości” ma nosić nazwę Samsung Project Valley. Dementując jednak przeróżne doniesienia z innych serwisów – nie, absolutnie nie ma szans na to, by Samsung Galaxy S7 był w opisywaną technologię wyposażony. Z pewnością jednak (sądząc po najnowszym Edge’u) firma zdecyduje się na kolejną nowinkę technologiczną związaną z krzywieniem wyświetlacza. Takie rozwiązanie dodaje pewnej elegancji, nowoczesności – a jak wiadomo – wszystko co inne i niespotykane, bardzo szybko zyska przychylność hipsterów.

grafen-19454884

Mnie osobiście wszelkie nowinki o grafenie bardzo ciekawią i chętnie napiszę jeszcze jakiś bardziej rozległy artykuł na jego temat, jeśli wyrazicie takie zainteresowanie. Co ważne, duży wkład w jego wdrażanie na rynek mają Polacy, którzy opracowali tańszą niż do tej pory, metodę jego pozyskiwania. A jak wiadomo – co staje się tańsze – staje się bardziej dostępne.

Tak swoją drogą – w sumie nic nowego co? Apple już dawno zaprezentował klientom swój w pełni wyginany smartfon – Iphone’a 6 Plus! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źródło: PocketNow

Sprawdź najnowsze wpisy