Facebook pomaga Ukrainie

Facebook z ważną opcją dla mieszkańców Ukrainy — niejednej osobie może ona uratować życie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Obywatele Ukrainy głośno mówią o tragedii, która ich dotyka za pomocą mediów społecznościowych. Jednak co w sytuacji, kiedy spełni się najczarniejszy scenariusz i siły rosyjskie przejmą kontrolę nad tym krajem? Istnieje ryzyko, że nowo utworzone, marionetkowe władze będą chciały wyciągnąć konsekwencje wobec obywateli podbitego państwa za ich słowa krytyki i dowody zbrodni umieszczone w sieci. Miejmy nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie, jednak Facebook już teraz przygotował funkcję, która może pomóc w takiej sytuacji.

Facebook z blokadą profilu dla Ukraińców

Facebook udostępnia opcję zablokuj profil dla mieszkańców Ukrainy. Ma to umożliwić dostęp do dodatkowych funkcji prywatności i bezpieczeństwa. Gdy profil jest zablokowany, to tylko osoby, które nie są znajomymi, nie mają dostępu do żadnych treści na nim zawartych. Tym samym  nie mogą pobierać ani udostępniać ich zdjęcia profilowego, ani oglądać postów na ich osi czasu. W ten sposób reżim rosyjski nie będzie w stanie dowiedzieć się o działaniach osób, które włączyły tę funkcję na swoim profilu, co może pozwolić w uniknięciu konsekwencji działań ze strony zwolenników Putina. 

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Dodatkowo serwis buduje Centrum Operacji Specjalnych, które ma ściśle monitorować sytuację w państwie. 

W odpowiedzi na rozwijający się konflikt militarny na Ukrainie utworzyliśmy Centrum Operacji Specjalnych, aby reagować w czasie rzeczywistym. Jest ono obsadzone przez ekspertów (w tym native speakerów), dzięki czemu możemy dokładnie monitorować sytuację i działać tak szybko, jak to możliwe.

Pamiętajmy także, że to tylko dmuchanie na zimne, a Facebook jest znany z prewencyjnego uruchmiania tej funkcji we wszystkich regionach, które są zagrożone na skutek działań lokalnych, lub obcych władz. Ukraina się broni przed najazdem agresora i nie zamierza się poddać. Dodatkowo Rosja musi się mierzyć z coraz to większym naporem sankcji, które z każdym dniem będą robiły się coraz bardziej odczuwalne nie tylko dla szarych obywateli, ale przede wszystkim dla lokalnych oligarchów.

Źródło: Engadget

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy