Tablety Samsunga popularne w USA

Samsung świętuje spory sukces – Amerykanie docenili jego tablety

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Mogłoby się wydawać, że na amerykańskim rynku tabletów mogą sobie poradzić jedynie firmy zaczynające się na literę A. I tak na rynku niepodzielnie dominują Apple i Amazon. Jednak w ostatnim roku coś zaczęło się zmieniać i sytuacja Samsunga uległa tam znacznej poprawie i to mimo niesprzyjających warunków. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, że cały tamtejszy rynek skurczył się względem 2020 roku, a najwięksi gracze odnotowali spore spadki.

Tablety Samsunga popularne w USA

Tablety Samsunga popularne w USA

Według raportu badawczego firmy Canalys Samsung Electronics jest jedyną marką, która odnotuje tendencję wzrostową na amerykańskim rynku tabletów w 2021 roku.  I tak sprzedaż urządzeń tego producenta wzrosła aż o 4,5%. Oczywiście procenty są świetne do manipulacji danymi. W końcu przy bardzo niskiej sprzedaży nawet niewielka poprawa daje nam bardzo wysokie wzrosty. O wiele lepsze są punkty procentowe, które odnoszą się do całego rynku i to właśnie one obrazują sukces firmy. Otóż tutaj mowa jest o wzroście na poziomie 2,4 punktu procentowego. Tym samym udziały Samsunga wyniosły 17,4% w stosunku do 15% z 2020 roku. Jest to imponujący wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ubiegłym roku sprzedaż tabletów w Stanach Zjednoczonych spadła o 10%.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Dla porównania udział Apple zmniejszył się aż o 17,3%. Dla Amazona spadek był nieco mniej dotkliwy i wyniósł 7,9%. Oczywiście nie zmienia to faktu, że obydwaj giganci dominują. I tak do Apple wciąż należy 42,1% amerykańskiego rynku tabletów, a do Amazona 23,9%. Samsungowi wciąż jest daleko do obydwu graczy, chociaż sukcesywnie się zbliża do poziomu Amazona. Pomóc mogą mu w tym tablety z serii Galaxy Tab S8, które cieszą się ogromnym popytem, także w USA. Dlatego też prawdopodobne jest, że w tym roku Samsung może odnotować dalszy wzrost na amerykańskim rynku tabletów. Jedno jest pewne: miejsce na podium Koreańczycy już mają zagwarantowane.

Źródło: Sammobile

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy