Dochód z This War of Mine na Ukrainę

11 bit studios wspiera Ukrainę – antywojenna gra pomoże cywilom

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Polskie 11 bit studios kilka lat temu stworzyło jedną z najważniejszych gier wojennych w historii. Nie pokazuje ona bowiem konfliktu z perspektywy dowódcy tworzącego potężne armie, ani żołnierza, który przedziera się przez zastępy wrogów, a grupy cywili w zrujnowanym domu, którzy robią wszystko, żeby przetrwać. Często rzeczy, z których ani same postaci, ani sterujący nimi gracz nie są dumni. Tytuł ten jest równie grywalny, co depresyjny, jednak niesie ze sobą ważne przesłanie: wojna to piekło. Przerażające jest więc to, że tuż za naszą wschodnią granicą to piekło właśnie się rozpętało.

Dochód z This War of Mine na Ukrainę

Dochód z This War of Mine na Ukrainę

W związku z zaistniałą sytuacją 11 bit studios nie zamierza się biernie przyglądać temu, co się dzieje w atakowanej Ukrainie. Studio postanowiło przeznaczyć cały dochód z gry This War of Mine i wszystkich DLC dla Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Celem jest bowiem wsparcie cywili w tych trudnych czasach. Firma wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

Dziś rosyjska armia zaatakowała naszych sąsiadów — wolną Ukrainę. Jako polskie studio i twórcy uznanej globalnie antywojennej gry This War of Mine, mówiącej o cierpieniach i nędzy cywilów dotkniętych wojną, pragniemy wydać oświadczenie i sprzeciwić się rosyjskiej agresji. Słowa byłyby jednak puste bez znaczącego czynu w sytuacji, w której czas jest kluczowy. Dlatego od teraz, przez następne siedem dni, wszystkie dochody z This War of Mine — wszystkich wersji gry i DLC we wszystkich sklepach cyfrowych na wszystkich platformach, zostaną przekazane na specjalny fundusz. Za tydzień pieniądze trafią do Ukraińskiego Czerwonego Krzyża jako bezpośrednie wsparcie ofiar wojny na Ukrainie. 

Niech to przestanie współbrzmi ze wszystkim, co wiesz o tej wojnie i tym, jak wojna zabija ludzi, niszczy ich życia i domy. Pozwól nam wszystkim — graczom i deweloperom stającym ramię w ramię — zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć ofiary wojny na Ukrainie. 

Z poważaniem, wszyscy członkowie zespołu 11 bit studios

#fuckthewar 

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Oczywiście są osoby, które mają już grę, lub czują potrzebę wsparcia Ukrainy większą kwotą, lub w inny sposób. Dla nich Adam przygotował specjalne zestawienie sprawdzonych organizacji zbierających fundusze na ten cel. Zachęcam także do wpłacania środków na naszą zbiórkę, którą założyliśmy na portalu SiePomaga. 

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Źródło: 11bitStudio

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy