Ile miesięcy wytrzymujemy z jednym smartfonem? BlackBerry na szczycie tabeli, Lumia zamyka stawkę

Newsy

samsung blackberry iphone apple galaxy microsoft lumia

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

KantarWorld, jedna z największych firm badających rynek konsumencki, przedstawiła właśnie jedną z najciekawszych statystyk, a więc tytułowe dane pokazujące ile miesięcy korzystamy z jednego smartfona zanim wymienimy go na nowszy model. Rezultaty są stosunkowo zaskakujące.

 

Oczywiście średni wynik wynosi 22 miesiące, a więc czas po jakim zwykle zmieniamy umowę z operatorem, a razem z nią wybieramy nowego smartfona. Niemniej jednak, użytkownicy BlackBerry o wiele bardziej cenią swoje urządzenia, gdyż decydują się na ich zmianę średnio po 32 miesiącach, a więc blisko trzech latach, co na mobilnym rynku zwykle oznacza niemałą przepaść. Jednak w przypadku „Jeżyny” czas płynie inaczej. Na końcu stawki znalazła się Lumia, której użytkownicy zmieniają swoje urządzenia już po 16 miesiącach. Pomiędzy nimi znaleźli się Apple oraz Samsung. Posiadacze iPhone’ów uznają, że czas na zmianę smartfonu wypada średnio co 25 miesięcy, a więc co dwie generacje. W przypadku galaktycznych urządzeń czas ten jest zdecydowanie krótszy i wynosi 18 miesięcy – przesiadka z Galaxy S na Note’a i na odwrót?

 

Te statystyki doskonale pokazują, że im krótszy czas tym większe zmiany wprowadza producent. Microsoft dopiero nadrabia zaległości i otwiera wcześniej nałożone blokady toteż każda nowa Lumia wyróżnia się coraz bardziej. W przypadku BlackBerry dopiero teraz może nastać rewolucja, gdy producent zdecyduje się pojawić na rynku ze smartfonem z Androidem. Jednak jak często Wy zmieniacie swoje urządzenia mobilne i czym to jest wymuszone?

 

 

źródło: zdnet


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x