HTC w zeszłym roku postanowiło głównie w celach marketingowych wykupić akcje firmy Beats Audio, ponieważ jak sądzono obecność logo tego koncernu na produktach HTC miała spowodować wzrost ich sprzedaży i większe zainteresowanie smartfonami zwłaszcza wśród melomanów ceniących sobie Beats Audio.

Okazało się jednak, że prognozy nie sprawdziły się, w związku z czym tajwański koncern zamierza zakończyć współpracę z tą firmą. W tym momencie Beats Audio odzyskało już część akcji, które wykupiło HTC rok temu. Dla użytkowników zaś taki ruch tajwańskiego koncernu może oznaczać brak możliwości dokupienia słuchawek tej firmy do swoich smartfonów, a także być może w przyszłości pożegnanie się z logiem na obudowie i wsparciem tej firmy w produkcji urządzeń.

Źródło: GSM Dome

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.