Sparrow to aplikacja, która bliżej jest znana użytkownikom systemu z jabłuszkiem w logo niż fanom Androida. Dla niewtajemniczonych mogę jedynie powiedzieć, że jest to klient poczty, który przez wiele osób uznany był za jeden z najlepszych programów w tej kategorii na App Store.

Na oficjalniej stronie Sparrow opublikowało informację na temat przejęcia jej przez Google, a także podziękowało użytkownikom za wsparcie. Ponadto wspomniano, że nadal będą rozwijać Sparrowa i oferować dla niego wsparcie. Niestety e-maile, które przyszły do użytkowników nie są już tak optymistyczne. Firma pisze w nich, że nie zamierza jednak udostępniać nowych funkcji w aplikacji.

Prawdopodobnie Sparrow nie zostanie usunięty z App Store, ale będzie to raczej projekt porzucony, a wszelkie nowe pomysły trafią już niedługo do Gmaila. Jak donosi The Verge za Sparrow Google zapłaciło mniej niż 25 milionów dolarów. Ponadto koncern zamierza się bardziej skupić na rozwoju produktów związanych z GMailem i zakup tej firmy jest pierwszym krokiem ku realizacji tego celu.

Źródło: Sparrow, The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.