ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Meizu NIUX pokazuje Samsungowi gdzie jego miejsce

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Meizu-ME5-upcoming-flagship (1)

Już wkrótce Meizu oficjalnie ujawni swojego nadchodzącego flagowca. 25 września światło dzienne ma ujrzeć Meizu Pro 5 zwany również Meizu NIUX. Zdążył się on jednak pojawić w benchmarkach, dzięki czemu wiemy jak mocny jest ten sprzęt i jakie podzespoły sprawiają, że topowe modele Samsunga pozostają daleko w tyle.

O zbliżającym się Meizu NIUX wiemy, że pojawić się może w dwóchwersjach. Jedna z nich będzie wyposażona w jednostkę MediaTek MT6797, drugą zaś napędzać będzie Exynos 7420, który jest świetnie znany z zastosowania go w modelach Samsunga. Do benchmarków trafiła właśnie ta druga wersja, więc sprawdźmy jak producent dał sobie radę. W teście GeekBench Meizu NIUX na pojedynczym rdzeniu uzyskał wynik 1550, na kilku zaś 5593. Jeśli te wyniki zestawilibyśmy z Samsungiem Galaxy Note 5, który również wyposażony jest w procesor Exynos 7420 zobaczylibyśmy, że Samsung pozostaje trochę w tyle z rezultatami 1490 oraz 4950.

Meizu Pro 5 pojawił się również w bazie GFXBench, dzięki temu możemy poznać bliżej jego specyfikację. NIUX charakteryzuje się olbrzymim ekranem o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości Full HD, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Ponadto kamera główna cechuje się 20 megapikselową matrycą, zaś aparat znajdujący się na froncie urządzenia wykona zdjęcia wielkości 5 megapikseli. Urządzenie działać będzie na Androidzie Lollipop  w wersji 5.1.1.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy