Tesla ze Steam

Pierwszy na świecie gamingowy samochód? Dziwaczny kaprys Elona Muska

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Gry na Tesli nie są już niczym dziwnym. Na auta te wyszło kilka tytułów, których celem jest zabicie czasu podczas dość długiego procesu ładowania samochodu. Okazuje się jednak, że Elon Musk ma pod tym względem znacznie szersze plany. Otóż Tesla wraz z Valve współpracują nad przeniesieniem Steam na samochody elektryczne firmy. Można wręcz zażartować, że Tesla będzie niczym Steam Deck – konsolą mobilną skrojoną pod usługę Valve. 

Tesla ze Steam

Typowo dla Elona Muska, temat ten został poruszony na Twitterze. To właśnie na tej platformie zapewnił on, że trwają prace nad udostępnieniem biblioteki gier Steam dla komputerów PC w pojazdach Tesla. Firma uznała bowiem, że to o wiele sensowniejsze działanie, niż przenoszenie pojedynczych tytułów na swoje auta. W dalszej części rozmowy na Twitterze ktoś zapytał, czy jest szansa na Cyberpunka na Cybertrucku. Odpowiedź Muska była krótka i dość dosadna. Napisał on: 100%. Warto jednak przypomnieć, że już wcześniej zapowiadał, iż użytkownicy będą mogli grać w Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na odświeżonym samochodowym systemie rozrywki. Warto tu jednak podkreślić, że mowa jest o nowych samochodach z odświeżonym systemem rozrywki. Czyli na konstrukcjach odchodzących od układów Intela na rzecz APU od AMD. 

Zobacz też: Oj, niefajnie. Aż 25 KAPITALNYCH filmów wkrótce opuści ofertę Netflixa!

Wedle zapewnień Tesli w tym przypadku mowa będzie o systemie wyższej wydajności, niż w PlayStation 5. Wszystko dlatego, że mózgiem systemu będzie zaprojektowany z myślą o nim procesor Ryzen YE180FC3T4MFG z czterordzeniowym, 12 nm procesorem Zen+ 3,8 GHz z 4 MB pamięci podręcznej L3, z akceleracją 3D zapewnianą przez wbudowane rdzenie graficzne RDNA2. Warto także podkreślić, że Tesla zawdzięcza taki obrót sprawy… Steam Deckowi. To właśnie dzięki niemu temat Steam na Linuxa tak mocno się rozwinął w ostatnim czasie. A to właśnie system z tej rodziny zarządza multimediami na elektrycznych samochodach Tesli. Skoro już mieliśmy jednego suchara we wstępie, to zakończmy tekst kolejnym. Otóż można powiedzieć, że Tesla stanie się producentem najdroższych konsol do gier na rynku.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy