Co czwarty Polak korzysta z aplikacji InPost Mobile – kogoś to jeszcze dziwi?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Aplikacja InPost Mobile to jedno z najpopularniejszych rozwiązań e-commerce. W Polsce korzysta z niego co czwarty obywatel, a dokładnie robi to aż 9,3 miliona osób. I tutaj nie ma nic dziwnego, bo przecież z paczkomatów InPostu korzystamy wyjątkowo często, a aplikacja mobilna ten proces znacznie ułatwia. Choć oczywiście samo korzystanie z paczkomatów do trudnych nie należy.

Aplikacja InPost Mobile coraz popularniejsza

InPost Mobile użytkownicy

Ludność Polski to około 38 milionów osób, a patrząc na popularność aplikacji InPostu można założyć, że co czwarty mieszkaniec kraju ma ja w swoim telefonie. To gigantyczny sukces i to taki, którego można było się spodziewać. W końcu paczkomatów InPostu także przybywa, a w całym kraju jest ich już kilkanaście tysięcy. I będzie ich coraz więcej, więc użytkownicy coraz chętniej korzystają z mobilnej aplikacji.

Aplikacja InPost Mobile to centrum naszej komunikacji z klientem. Pozwala łatwo zarządzać przesyłkami i korzystać z coraz szerszego wachlarza usług dodatkowych. 9,3 mln naszych klientów, jest najlepszym dowodem jak nasza ciągła praca nad wprowadzaniem nowych usług i doskonaleniem korzystania z tych usług  w aplikacji, zostaje doceniona przez naszych użytkowników. Mogę śmiało powiedzieć, że ani w Polsce, ani w Europie nikt w branży logistycznej nie dysponuje tak dopasowanym do potrzeb klientów i wygodnym narzędziem do zarządzania relacjami oraz komunikacją z klientem. Tworząc aplikację, w centrum postawiliśmy potrzeby naszych klientów i właśnie pod te potrzeby, zbudowaliśmy odpowiednią infrastrukturę technologiczną. Jestem dumny, że to zaowocowało tak wysoką pozycją na liście najchętniej używanych aplikacji w Polsce. Na pewno jednak nie siądziemy na laurach i już wkrótce użytkownicy naszej aplikacji mogą się spodziewać kolejnych nowych funkcjonalności.

Rafał Brzoska, Prezes InPost.

Zobacz też: Najlepsze rozszerzenia do przeglądarek Firefox i Chrome.

InPost Mobile czekają jeszcze nowości

Oczywiście korzystanie z aplikacji InPost Mobile nie jest konieczne do tego, by wysyłać czy odbierać przesyłki. Jest to jednak łatwiejsze, a już na pewno w sytuacji, kiedy pod paczkomatem jest kolejka po odbiór przesyłki. InPost wprowadził bowiem już dość dawno możliwość otwierania skrytek z wykorzystaniem samej aplikacji. Zresztą InPost Mobile stale jest przez firmę rozwijany, co oczywiście może tylko cieszyć. Ostatnio wprowadzono także nową funkcję, czyli możliwość Szybkich Zwrotów z wykorzystaniem aplikacji. Nowości ma być jeszcze więcej i to już pewne, choć dalej nie sprecyzowano do końca, czego można się będzie spodziewać.

InPost zapoczątkował w Polsce także modę na automaty paczkowe. Dziś jest niekwestionowanym liderem jeżeli chodzi o liczbę tego typu sprzętów, ale nie jest oczywiście jedyny. Allegro jakiś czas temu także wystartowało ze swoim rozwiązaniem. Do tego dochodzi jeszcze Orlen, ale też i AliExpress. Nie można też zapominać o Poczcie Polskiej, której automaty paczkowe także mają stanowić dla InPostu jakieś zagrożenie. Jednak popularność InPostu jest już tak duża, że firma raczej nie ma powodów do obaw, że nagle ktoś ich pozycji zagrozi.

Paczkomaty to świetne rozwiązanie

Stale rosnąca liczba paczkomatów InPostu jest potwierdzeniem tego, że zapotrzebowanie na takie usługi jest gigantyczne. Kluczem do sukcesu wydaje się tutaj nie tylko dostępność paczkomatów, ale także to, że ich obsługa jest po prostu wygodna i prosta. I co najważniejsze, dostęp do paczkomatów nie jest ograniczony czasowo i paczkę można wysłać lub odebrać o dowolnej godzinie.

Oczywiście czasem mogą zdarzać się różnego rodzaju problemy z paczkomatami. Jednak biorąc pod uwagę to, jakie problemy potrafią występować przy wysyłce kurierem, paczkomaty zdają się być niemal bezawaryjne. Ponad 9 milionów Polaków, którzy korzystają z aplikacji mobilnej InPostu może się z tym zgodzić. Można więc dalej trzymać kciuki za rozwój InPostu i nowe funkcje w aplikacji. Przypomnijmy, że ta dostępna jest na Androida, iOS, ale znajdziemy ją także w AppGallery od Huawei. A jak to wygląda u Was? Też korzystacie z InPost Mobile, a może tylko z wersji internetowej serwisu?

Źródło: InPost informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy