Samsung Expert RAW lista smartfonów

Profesjonalne narzędzie dla miłośników fotografii Samsung Expert RAW – oto lista kompatybilnych modeli

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Aplikacja aparatów smartfonach przeszły przez lata bardzo długą drogę. Od zwykłego interfejsu do przechwytywania obrazu z obiektywu, do bogatych w funkcje menu planowania przyszłego zdjęcia. Jednak w porównaniu do menu profesjonalnych aparatów wciąż to wygląda ubogo – nawet jeśli przejdziemy w tryb Pro. I trudno się temu dziwić. Większość użytkowników smartfonów chce po prostu zrobić zdjęcie i ewentualnie nieco je poprawić. Nadmiar opcji i suwaków jedynie przytłacza i zwyczajnie utrudnia zrobienie zdjęcia przeciętnemu pstrykaczowi. Dlatego też Samsung, zamiast dodawać kolejne tony większości niepotrzebnych opcji, postanowił stworzyć aplikację dedykowaną profesjonalistom, czyli Samsung Expert RAW. 

Samsung Expert RAW lista smartfonów

Samsung Expert RAW lista smartfonów

Sam program miał premierę w listopadzie ubiegłego roku debiutując na Samsungu Galaxy S21 Ultra. Jednak producent zaledwie wczoraj udostępnił aplikację na wszystkie flagowce z najnowszej generacji, czyli na Samsungu Galaxy S22, Galaxy S22 Plus i Galaxy S22 Ultra. Okazało się przy tym, że program trafi także na wiele starszych modeli. Według harmonogramu udostępnionego przez Samsunga Galaxy Z Fold3 dostanie do niej dostęp już w kwietniu. Natomiast modele takie jak Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra i Galaxy Z Fold2 otrzymają do niej dostęp jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Oznacza to, że właściciele tych urządzeń powinni uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz też: PGE rozpoczyna budowę własnej sieci LTE – firma przedstawiła swoje oczekiwania

Mimo to nie wszyscy będą zadowoleni z decyzji podjętej przez koreańskiego producenta. Samsung pominął bowiem większość linii Galaxy S20, Galaxy S21 i Galaxy Note20, mimo że te również mogą pochwalić się świetnymi aparatami i wysoką wydajnością. Tu warto jednak spojrzeć na wymagania techniczne Samsung Expert RAW. Otóż program ten wymaga do poprawnego działania minimum Exynosa 900 lub Snapdragona 865 i 8 GB RAM. Kolejnym wymaganiem jest obecność teleobiektywu z przynajmniej dwukrotnym zoomem optycznym. Tym samym wyżej przytoczone urządzenia nie spełniają minimalnych wymagań. Samsung natomiast postanowił nie ograniczać możliwości programu przez jego przycinanie do wymagań starszych urządzeń, co jest jak najbardziej zrozumiałym ruchem w tej sytuacji. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy