realme ładowarka 200 W

Nowa ładowarka realme jest tak szybka, że wyprzedziła swoją premierę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Targi MWC 2022 zbliżają się wielkimi krokami. W ich trakcie, a dokładniej 28 lutego, realme ma zaprezentować najszybszą na świecie ładowarkę dla smartfonów, która ma zadebiutować wraz z modelem realme GT2 Pro. Okazuje się jednak, że sprzęt ten jest tak szybki, że aż wyprzedził swoją premierę. A wszystko to dzięki zdjęciu, które zdobył serwis Gizmochina prezentującemu nadchodzące urządzenie. Wraz z jej wyglądem została bowiem uchwycona tabliczka znamionowa, która daje bardzo szerokie pojęcie na temat tego, czego możemy się spodziewać.

realme ładowarka 200 W

realme ładowarka 200 W

Oczywiście ktoś może zauważyć, że Xiaomi już znacznie wcześniej zaprezentowało ładowarkę 200 W. Jednak wbrew pozorom szybkość ładowania nie zależy tylko od maksymalnej mocy urządzenia. W końcu moc ładowania zmienia się w czasie i jest dostosowywana do potrzeb smartfona. Możliwe więc, że realme udało się zoptymalizować cały proces tak, że poprawił on wydajność ładowania względem konkurenta. Przejdźmy jednak do zawartości tabliczki znamionowej. W pierwszym wierszu znajduje się numer modelu VCK8HACH. Dalej dowiadujemy się, że maksymalna moc wyjściowa ładowarki to 200 W przy napięciu 200 woltów i natężeniu 10 amperów. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę duży prąd. Oczywiście niewiele urządzeń skorzysta z tego potencjału. Na szczęście urządzenie wspiera także standard USB Power Delivery. Ten jednak ogranicza maksymalną moc do 45 W oferując warianty 15 V — 3 A i 20 V — 2,25 A.

Zobacz też: Sprawdziłem, jak działa „tańszy IQOS”, czyli wrażenia z lil SOLID 2.0

Co ciekawe, według doniesień DigitalChatStation ładowarka ta miała oferować moc do 150 W. Oznacza to, że niedoszacował on potencjału tego rozwiązania. Biorąc jednak niezwykle wysoką sprawdzalność jego przecieków — na przykład wbrew oficjalnym komunikatom producentów Snapdragon 865+ rzeczywiście miał premierę — nie należy na starcie przekreślać jego słów. Bardzo możliwe, że realme GT2 Pro będzie wspierał ładowanie jedynie do 150 W, obciążając ładowarkę do jej 75% maksymalnej wydajności. Wszystko jednak stanie się jasne w dniu premiery akcesorium. Warto tu podkreślić, że realme dysponuje obecnie ładowarką do 125 W, chociaż komercyjnie korzysta jedynie z mocy do 65 W.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy