ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Zgubiony Huawei Mate S w oryginalny sposób pozwala się odnaleźć

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei mate s fnosnfdsjjdfskfdjksn

Jak często zdarza się Wam zawieruszyć swój telefon w domu czy też w samochodzie? Zazwyczaj znalezienie go nie stanowi łatwego zadania chociażby leżał on tuż przed nosem. Dotychczas poznaliśmy wiele sposobów rozwiązania tego problemu, ale pomysł Huawei jest z pewnością jednym z najbardziej oryginalnych.

Niedawno zaprezentowany model Mate S został wyposażony chociażby w Force Touch, a więc czuje on jak mocno nasz palec przylega do wyświetlacza. Jednak to nie tutaj tkwi ciekawostka tego newsa. Chińczycy również rozszerzyli możliwości głosowe tego smartfona i po wywołaniu komendy w stylu „Hello Mate S, where are you?” uzyskamy taką oto odpowiedź:

Never lose your Mate S thanks to this slightly creepy „I’m heeeerrrreeee”

Film zamieszczony przez użytkownika Richard Devine (@ricker666)

Muzyka, wibracje i migająca dioda doświetlająca nikogo nie powinny dziwić, ale nawoływanie „I’m here!” z pewnością pokazuje jak bardzo niektórym producentom zależy, aby zbliżyć poszczególne smartfony z ich użytkownikami.

Oczywiście, tak jak zaznaczyłem wcześniej to tylko ciekawostka, ale – jak pokazują zagraniczne komentarze – bardzo miła, a wręcz „rodzinna”. W takim razie, czy Wy znacie podobne smaczki zastosowane przez inne firmy?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy