zarobki programistów gier

Ile zarabiają programiści gier? Znamy konkretne kwoty

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Wartość branży gier jest liczona w miliardach dolarów, a zarobki programistów są bardzo atrakcyjne. Na jakie konkretnie wynagrodzenia mogą liczyć specjaliści w poszczególnych dziedzinach programowania gier? Odpowiedź na to pytanie przynoszą dane od No Fluff Jobs.

Zarobki programistów gier w Polsce

Branża gier wideo na świecie jest warta wg. szacunków 172 miliardy dolarów. W 2027 roku kwota ta może wzrosnąć do ponad 314 miliardów. Według raportu The Game Industry in Poland 2021 wzrost przychodów w tym sektorze w Polsce w porównaniu rok do roku wynosi prawie 30%. Nie jest tajemnicą, że programista to jedna z najlepiej opłacanych profesji w naszym kraju. Ile konkretnie mogą zarobić specjaliści z umiejętnościami programowania w konkretnych językach?

Dane za styczeń 2022 roku z No Fluff Jobs pokazują, że najlepiej opłacani są specjaliści znający technologię Java. Mediana górnych i dolnych widełek wynagrodzeń netto + VAT wynosi w u nich 16-21,8 tys. pln (B2B) oraz 12-17,5 tys. pln brutto (UoP). Na bardzo wysokie zarobki mogą również liczyć specjaliści programujący w Swift – 15-21 tys. pln (B2B) oraz 13-17 tys. pln (UoP). Wynagrodzenia pozostałych programistów gier wyglądają następująco:

  • C# – 14,7-20,2 tys. pln (B2B) / 12,5-19,3 tys. pln (UoP)
  • Android – 14,3-20 tys. pln (B2B) / 12,2-17 tys. pln (UoP)
  • C++ – 14-20 tys. pln (B2B) / 12-17 tys. pln (UoP)
  • JavaScript – 13-18,9 tys. pln (B2B) / 12-17 tys. pln (UoP)

Czytaj także: Koniec największych zniżek na Steam – to jeden z lepszych ruchów Valve w ostatnim czasie

Jak mówi Juris Krikis, menedżer działu Scala i JavaScript w Evolution (szwedzki dostawca rozwiązań dla operatorów gier online), jeden z najpopularniejszych języków programowania do programowania gier na różne platformy to C++. Jednak ze względu na swoją specyfikę, dużo łatwiej przyswaja się go, znając już inną technologię. Stąd, dla początkujących, pragnących wkroczyć do branży najlepszym rozwiązaniem będzie m.in. C#, JavaScript oraz Java – wszechstronna, popularna, umożliwiająca łatwe pisanie, debugowanie i kompilację kodu. W przypadku gier wyłącznie na urządzenia mobilne, popularny jest przede wszystkim Swift i Android – dodaje.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy