Składany iPhone w 2025 roku

Co dalej ze składanym iPhone od Apple? Te dane nie pozostawiają złudzeń

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Plotki o składanym iPhone pojawiały się jeszcze przed premierą pierwszej generacji urządzeń z elastycznym ekranem, jednak jak do tej pory niewiele z nich wynikało. Mówiono o takich urządzeniach w 2021 roku, a ostatnie plotki wskazywały na ich premierę jeszcze w 2023 roku. No cóż, wygląda na to, że fani Apple będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Według analityków rynku takie urządzenie nie pojawi się wcześniej, niż w 2025 roku.

Składany iPhone w 2025 roku

Tak przynajmniej twierdzi Display Supply Chain Consultants (DSCC), czyli firma zajmująca się badaniem łańcucha dostaw wyświetlaczy. Biorąc natomiast pod uwagę, że to właśnie ten element odgrywa kluczową rolę w składanym urządzeniu, to można potraktować DSCC jako całkiem wiarygodne źródło informacji. Po rozmowach z różnymi źródłami w łańcuchu dostaw, analityk DSCC Ross Young uważa, że firma nie spieszy się z produkcją składanych iPhone. Co ciekawe, ma jednak badać koncepcję wyprodukowania składanego MacBooka z ekranem o przekątnej około 20 cali. 

Zobacz też: Konto Microsoft i Internet obowiązkowe do instalacji Windows 11 Pro

Nie trudno sobie wyobrazić potencjał, jaki miałby taki sprzęt. Po złożeniu dostalibyśmy laptopa z klawiaturą ekranową, natomiast po rozłożeniu i zapewne dokupieniu dość drogiej, magnetycznej nóżki, dostalibyśmy Maca w konfiguracji All-In-One i ewentualnie tablet. Byłoby to więc podobne urządzenie do ThinkPada X1 Fold. Możliwe, że Apple nawet pozwoliłoby na zakup dodatkowej, fizycznej klawiatury, która oczywiście byłaby wyceniona adekwatnie do ceny samego laptopa. Jednak według analityka takie urządzenie najszybciej zobaczylibyśmy w 2026 lub 2027 roku, a i to jest dość optymistyczną prognozą. 

Zobacz też: Bateria na Windows 11 – wydłuż czas działania laptopa, dzięki kilku trikom

Dość ostrożne podejście Apple nie powinno nikogo dziwić. Pod tym względem producent nie zamierza być innowacyjnym producentem. Zamiast tego czeka na to, aż technologia ta stanie się dojrzałą, tylko po to, aby móc samemu zaprezentować urządzenia możliwie jak najwyższej klasy. I to dość rozsądne podejście, biorąc pod uwagę, że czas na bycie jednym z pierwszych na rynku już dawno minął, a Samsung stał się niekwestionowanym liderem na polu wdrażania składanych urządzeń. Pod tym względem Apple zwyczajnie nie ma już z nim szans.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy