Truth na iOS

Serwis społecznościowy Donalda Trumpa wylądował na iPhone

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Donald Trump dopiął swego i uruchomił swój własny portal społecznościowy: Truth. Co więcej, jego aplikacja jest już dostępna w App Store, chociaż wciąż nie znajdziemy go na Androidzie. Publiczne udostępnienie serwisu podobnego do Twittera nastąpiło po fazie beta, w której uczestniczyło 500 użytkowników i która trwała od grudnia. Jest to kolejny z portali społecznościowych politycznie zorientowanych wokół byłego prezydenta USA. Wszystkie poprzednie okazały się mniejszymi lub większymi porażkami.

Truth na iOS

Truth na iOS

Można śmiało powiedzieć, że relacje Trumpa z Twitterem nie należały do najzdrowszych. Były prezydent USA korzystał z tej platformy niezwykle namiętnie, jednak ciągle zarzucał jej stronniczość. Ostatecznie został nawet zbanowany na tej platformie — podobnie jak na Facebooku i YouTube z powodu oskarżenia go o podsycanie zamieszek podczas wydarzenia określanego jako szturm na Kapitol. Warto tu jednak podkreślić, że w swoich postach z tamtego okresu starał się on raczej uspokoić emocję tłumu, zamiast go podburzać. Nic więc dziwnego, że uznał to tylko za pretekst mediów społecznościowych do pozbycia się go.

Zobacz też: Steam na Chrome OS – oto chromebooki, które jako pierwsze dostaną wsparcie

W związku z tym postanowił stworzyć własne medium społecznościowe podobne do Twittera. Podobnie jak tweety na Twitterze, poszczególne wpisy na platformie znane są jako Truths (prawda). Są one wyświetlane w Kanale Prawdy, a jeśli użytkownik chce się nimi podzielić, może je udostępnić za pomocą funkcji ReTruth. Dostępna będzie także obsługa bezpośrednich wiadomości oraz weryfikacja użytkowników. I trzeba przyznać, że z perspektywy mieszkańca Europy Środkowo-Wschodniej to wszystko brzmi naprawdę źle, ponieważ kojarzy się z ustrojem słusznie minionym i jego propagandą. Pamiętajmy jednak, że w USA mają zupełnie inny bagaż doświadczeń i słowo Prawda nie wywołuje tam negatywnych skojarzeń. Obecnie nie wiadomo, czy Truth będzie dostępne poza USA, i czy w ogóle odniesie większy sukces, czy też skończy podobnie jak inne projekty tego typu. Pozostaje tylko trzymać kciuki za to, aby była to po prostu Prawda, a nie jedyna słuszna prawda danej bańki informacyjnej.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy