Steam z nowymi zasadami promocji

Nowe zasady promocji na Steam — co się zmienia?

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Valve udostępniło post, w którym informuje użytkowników platformy Steam o nadchodzących zmianach w korzystaniu z serwisu. Zmianie ulegnie konkretnie system działania promocji oraz zniżek.

Nowe zasady ustanowione przez Steam

Steam

Przechodząc od razu do meritum sprawy — Valve za pośrednictwem specjalnego bloga wydało oświadczenie, w którym prezentuje nowy system promocyjny. Najważniejszą informacją jest ta mówiąca o tym, że pojawi się on 28 marca. Wówczas wszystkie promocje oraz zniżki pojawiające się na platformie Steam będą oddzielone od siebie nie o sześć tygodni, a jedynie o cztery.

Zobacz też: Elden Ring — pełna lista osiągnięć i nowy zwiastun

Drugą istotną kwestią jest fakt, iż od momentu wprowadzenia nowego systemu produkty nie będą mogły być przecenione o więcej niż 90%. Jednocześnie zniżka nie może być niższa niż 10%. Poniżej znajdziecie pełną listę zasad, które wejdą w życie 28 marca. Pochodzi ona z oficjalnego bloga SteamWorks oraz wysłano ją już do producentów.

  • Możesz nałożyć zniżkę z okazji wydania swojego produktu. Jednak po jej zakończeniu nie będzie można nałożyć kolejnej w ciągu następnych 28 dni.
  • Nie możesz nałożyć zniżki na swój produkt przez 28 dni po zwiększeniu jego ceny w dowolnej walucie.
  • Zniżek nie można nałożyć w ciągu 28 dni od zakończenia ostatniej z wyjątkiem wyprzedaży sezonowych na całym Steam.
  • Zniżki z okazji wydarzeń wyprzedaży sezonowych nie mogą zostać nałożone w ciągu 28 dni od wydania twojego produktu, w ciągu 28 dni od zakończenia ostatniej zniżki lub w ciągu 28 dni od zwiększenia ceny w dowolnej walucie.
  • Nie możesz zmienić ceny swojego produktu, gdy zniżka jest aktywna lub zaplanowana na przyszłość.
  • Nie można obniżyć ceny produktu o więcej niż 90% lub mniej niż 10%.
  • Niestandardowe zniżki muszą trwać przynajmniej przez jeden dzień, ale nie dłużej niż 2 tygodnie.

Warto zaznaczyć, że wprowadzone zmiany są pozytywnie komentowane przez społeczność platformy Steam. Nowa polityka promocyjna sprawia, że zniżki będą bardziej atrakcyjne i uczciwe wobec graczy.

Źródło: SteamWorks

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy