Galaxy Watch 4 problemy z Google Pay

Samsung Galaxy Watch4 i problemy z Google Pay – firma widzi uwagi klientów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Płacenie zegarkiem jest o wiele prostsze niż przy użyciu karty czy telefonu. Nie trzeba nawet sięgać do kieszeni, a wystarczy ruch nadgarstka. Dodatkowo o wiele trudniej zgubić zegarek, niż na przykład portfel, zwłaszcza że ten pierwszy możemy mieć zawsze przy sobie — chociażby na basenie. Jednak żeby płacić zegarkiem trzeba mieć także wsparcie odpowiedniej, powszechnie wykorzystywanej do płatności platformy. Natomiast w naszym rejonie świata za taką może uchodzić Google Pay. I to właśnie ona zadebiutowała w stajni Samsunga dzięki Galaxy Watch 4. Problem w tym, że te dla wielu osób jest to debiut czysto teoretyczny z powodu problemów z konfiguracją.

Galaxy Watch 4 problemy z Google Pay

Fora poświęcone Samsungowi, a zwłaszcza działy dedykowane jego smartwatchom stały się dość monotematyczne. Otóż tematem przewodnim stały się problemy Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic, którego recenzję przygotował dla Was Łukasz, z konfiguracją lub z korzystaniem z Google Pay. Użytkownicy tych zegarków z raportów o błędach mogą dowiedzieć się, że ich urządzenie nie spełnia standardów oprogramowania, lub o braku możliwości zakończenia konfiguracji przy próbie dodania nowej karty. Warto tu podkreślić, że problemy te nie występują u każdego, jednak mogą się one pojawić nawet na urządzeniu, które wcześniej poprawnie obsługiwało Google Pay. I tak pierwsze zgłoszenia sięgają początku roku, jednak dopiero ostatni tydzień spowodował istny zalew postów na ten temat. Niektórzy twierdzą, że problemy zaczęły się po ostatniej aktualizacji urządzenia, która pojawiła się 10 lutego. Związek między nimi wydaje się więc dość prawdopodobny.

Zobacz też: Tak wyglądają SMS-y, którymi chciano zainfekować smartfony polityków Pegasuse

Google przyznało, że jest świadome tego problemu, chociaż nie podaje żadnych szczegółów w tej sprawie. Możliwe więc, że firma nie do końca wie, co odpowiada za ten stan rzeczy, jednak na pewno pracuje nad wyeliminowaniem problemu. Do tego czasu jednak użytkownicy Galaxy Watch 4 powinni przeprosić się z płatnościami kartą lub telefonem. Miejmy jednak nadzieję, że nie potrwa to zbyt długo. Na pewno ta sytuacja jest dla wielu nauczką, że zawsze warto mieć przy sobie jakiś alternatywny sposób płatności.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy