Walka na cyferki, czyli powód dla którego powinniśmy zwrócić uwagę na MediaTeka Helio X20

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
mediatek helio x20 logo obrazek

Benchmarki to coś, co teoretycznie powinno oddawać różnice pomiędzy poszczególnymi podzespołami i ich wydajnością. W praktyce bywa z tym różnie, ale w gruncie rzeczy wiele osób zwraca uwagę na to czy dany smartfon w różnych programach mierzących efektywność poszczególnych podzespołów mierzy wysoko.

Jednak na rynku jest MediaTek – firma, która jeszcze dla wielu związana jest z tanimi smartfonami, bardzo słabym modułem GPS, nieudostępnianiem kodu źródłowego czy też właśnie zawyżonymi wynikami w benchmarkach. Jednostka Helio X10 pomimo hucznych zapowiedzi, w praktyce okazała się zwykłym „przeciętniakiem”. Czy taki sam los czeka 10-rdzeniowy układ Helio X20? Znamy – teoretycznie – dwa smartfony z tym procesorem: Meizu Pro 5 i HTC One A9. Obie firmy lubią korzystać z propozycji tajwańskiego producenta układów scalonych. Jednak jak tak właściwie wypada Helio X20? Ostatnio mogliście zobaczyć, że w przypadku smartfonu HTC i testu w GeekBench, możemy spodziewać się bardzo wydajnego układu – bijącego wszystkie dotychczasowe rozwiązania. W takim razie zobaczcie kolejne grafiki pokazujące tym razem porównanie w stosunku do poprzednika, Helio X10, a także Snapdragona 810 i Exynosa 7420:

Co prawda jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić, ale pierwsze testy tajemniczego modelu Samsunga z układem Qualcomma, a więc Galaxy S7 (Lucky) ze Snapdragonem 820 pokazują, że Helio X20 w AnTuTu jest zdecydowanie lepsze od amerykańskiego konkurenta. Jednak tutaj konkretnych wyników nie ma co podawać, gdyż Qualcomm wciąż dopracowuje swoją jednostkę, a także sam smartfon Samsunga nie jest jeszcze gotowy.

W takim razie, na papierze, Helio X20 wygląda naprawdę obiecująco. Czy w rzeczywistości 10-rdzeni będzie dobrze pracowało? Jakie macie uwagi, co do MediaTeka? Czy po lekkiej porażce Snapdragona 810 ta firma ma szansę się wybić?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy