ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 6 od Huawei dopiero w przyszłym roku? Chińczycy wolą skupić się na własnych smartfonach

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus 6 huawei film wideo design wizja

Po wydarzeniu o nazwie IFA możemy wyczekiwać już tylko pojedynczych konferencji w tym roku. Targi w Berlinie były ostatnimi i mimo że tegoroczna edycja nie była tak odkrywcza jak poprzednie to i tak można ją uznać za dobry wstęp do premier od Google, które pokażą nowe możliwości techniczne w smartfonach z Androidem. Przynajmniej teoretycznie.

Ostatnie plotki wyraźnie wskazywały na datę 13 października, która miałaby być terminem prezentacji najnowszych Nexusów od LG i Huawei, a zarazem rozpoczęcia ich przedsprzedaży. Dzisiejsze ujawnione informacje potwierdzają ten dzień, ale nie poznamy wszystkich, tak długo wyczekiwanych, premier. Koreańczycy wyrobią się i to Nexus 5x będzie głównym daniem za równo miesiąc. Także oficjalna premiera Androida 6.0 Marshmallow powinna wiele osób zainteresować, ale jeśli czekacie na Nexusa 6 (2015) od Huawei to musicie uzbroić się w cierpliwość. Najnowsze pogłoski wskazują na to, że Chińczycy nie wyrobią się  w tym terminie z dokończeniem projektu i rozpoczęciem jego sprzedaży. Wszystko za sprawą innego smartfonu, nad którym firma pracuje. Jest nim oczywiście urządzenie z zakrzywionym wyświetlaczem niczym w Galaxy S6 Edge i Edge+. Co ciekawe, wyświetlacze Chińczykom ma dostarczać właśnie Samsung.

Niemniej jednak wróćmy do Nexusa 6. Podczas premiery Nexusa 5x, Google zapewne przedstawi również większy model, ale także wspomni, że jego sprzedaż rozpocznie się w… przyszłym roku, gdyż właśnie takie opóźnienie stworzyło Huawei. Czyżby debiut Chińczyków nie będzie mile wspominany?

źródło: neurogadget

Sprawdź najnowsze wpisy