ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google pokaże Ci w powiadomieniach czy będzie padać czy też jest korek na drodze

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
google aktualizacja powiadomienia deszcz trasa

Smartfon ewidentnie stał się centrum wszelkich powiadomień i źródeł informacji, a producenci dzisiaj starają się w drobnym stopniu prześcigać się nawzajem we wprowadzaniu coraz to nowych udoskonaleń. Google właśnie postanowiło pokazać bardzo małą zmianę, która w rezultacie może okazać się przydatna.

Ostatnia aktualizacja aplikacji o nazwie identycznej jak cała firma przyniosła nie tylko odświeżenie wyglądu, w szczególności loga, ale także dodano nowe powiadomienia, które będą pojawiać się na pasku notyfikacji, a w razie wysokiego priorytetu będą wybudzać telefon.

W rzeczywistości wygląda to tak, że możliwość pojawienia się burzy, czy nawet deszczu, będzie informowana odpowiednim komunikatem, co dotychczasowo nie miało miejsca – na pasku powiadomień widniała jedynie obecna temperatura i pogoda. Podobnie sytuacja wygląda z zagrożeniami na automatycznie wyznaczanej trasie (chociażby do domu czy też do pracy ) – dotychczas mógł pojawiać się jedynie komunikat o jej długości i przewidywanym czasie. Jednak wcześniej nie było mowy o wynikach rozgrywek sportowych, co teraz – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych – potrafi irytować niektórych użytkowników.

Tutaj pojawia się pytanie – czy takie powiadomienia faktycznie mogą wkurzać? Oczywiście, jak mogliście zobaczyć powyżej, można to wszystko wyłączyć, ale jak oceniacie tę drobną zmianę w aplikacji Google? W ogóle korzystacie z tych rozwiązań?

źródło: Android Police, własne

Sprawdź najnowsze wpisy