Oto i on, pierwszy smartfon z aparatem 200 MPx — wygląda okazale!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

O tym, że w drodze jest pierwszy smartfon z aparatem 200 MPx, wiecie doskonale. Podobnie nie jest tajemnicą, że ma to być Motorola Frontier. Niemniej w międzyczasie łączyliśmy ten model z nadchodzącym Edge 30 Pro, który ma podebrać klientów Samsungowi Galaxy S22 Ultra. To był błąd. Otóż Motorola szykuje znacznie więcej flagowych smartfonów, niż moglibyśmy przypuszczać. W ten sposób wraca Frontier, a dokładniej jego wygląd, na którym widać aparat 200 MPx. To oczywiście nie jest jedyna ciekawostka, ale niewątpliwie kluczowa.

Motorola Frontier — wygląd pierwsze smartfona z aparatem 200 MPx w Sieci

motorola frontier 200 mpx aparat wyglad

Ewidentnie Motorola skupiła się na tym, aby jak najlepiej wyeksponować matrycę 200 MPx w modelu Frontier. Jednostka od Samsunga (ISOCELL HP1 z OIS i 1/1,5-calowym rozmiarem) nie będzie jedyną na plecach smartfona. Pod nią pojawiają się dwa kolejne obiektywy, które mają odpowiadać za szeroki kąt (50 MPx) i teleobiektyw (12 MPx).

motorola frontier 200 mpx aparat wyglad

Przód pozostaje bez większych rewolucji, choć na pewno 6,7-calowy panel pOLED (144 Hz) ze swoimi zakrzywionymi krawędziami pasuje do roli smartfona. Tak samo we wnętrzu nie zabraknie mocnych podzespołów, bo mowa jest o Snapdragonie 8.1 Plus, a także akumulatorze o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym (125 W) i indukcyjnym (50 W). Wspomniany układ Qualcomma to przewidywane ulepszenie aktualnie znanej jednostki, która najzwyczajniej w świecie ma być podkręconą wersją.

Zobacz też: Carl Pei znowu to robi — zapowiedzi smartfona Nothing są utrzymane w kreatywnym wydaniu.

Obecność takiego, a nie innego układu także zapowiada, że premiera Motoroli Frontier, czyli pierwszego smartfona z aparatem 200 MPx nie odbędzie się za chwilę. To model, który prawdopodobnie ujrzy światło dzienne dopiero w okolicach lipca. Czy od razu trafi do Polski? Czy faktycznie inny producent nie wyprzedzi Motoroli? Te pytania na razie pozostaję bez odpowiedzi. Niemniej podejście firmy do świata mobilnego ewidentnie zostało odmienione. To już nie tylko tanie modele, a faktycznie coraz bardziej interesujące i na swój sposób przełomowe propozycje.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy