najpopularniejsze młodzieżowe słowa w internecie

15 najpopularniejszych słów młodzieżowych w internecie — lista może zaskakiwać

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Właśnie poznaliśmy najpopularniejsze młodzieżowe słowa w internecie. Dane zebrane przez firmę SentiOne i przeanalizowane przez serwis nadwyraz.com pokazują, które zwroty charakterystyczne dla komunikacji młodych ludzi pojawiają się w sieci najczęściej. Co ciekawe, w rankingu nie znalazło się słynne Młodzieżowe Słowo Roku.

Najpopularniejsze młodzieżowe słowa w internecie

Autorzy Raportu najpopularniejszych słów młodzieżowych zaczerpnęli słowa do rankingu z propozycji, które nadsyłano do plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku organizowanego przez PWN. Następnie sprawdzili rzeczywistą frekwencję tych słów na stronach internetowych odwiedzanych przez dzieci i nastolatków (w tym na portalach społecznościowych typu Facebook, Twitter). Na tej podstawie ułożono listę 15 najpopularniejszych słów młodzieżowych w internecie w 2021 roku, którą możecie zobaczyć poniżej.

 1. Crush / krasz – 10,78%
 2. Random / randomowy – 10,23%
 3. Przegryw – 8,56%
 4. Sztos / sztosik – 6,92%
 5. Krindż / cringe – 5,71%
 6. Libki – 5,23%
 7. Rel – 4,14%
 8. Masno / masny – 4,12%
 9. Rozkminić / rozkminiać – 3,83%
 10. Boomer – 3,75%
 11. Dziaders – 3,43%
 12. Zaorane / zaorany – 3,42%
 13. Typiarz / typiarka – 3,10%
 14. Dymy – 2,78%
 15. Chad – 2,67%

Najczęściej stosowane młodzieżowe słowo w sieci w 2021 roku to crush, czyli obiekt miłosnych westchnień. Kolejne miejsce zajmuje randomowy, oznaczający losowość, przypadkowość. Podium zamyka przegryw — osoba nieustannie odnosząca porażki we wszelkich dziedzinach życia.

Czytaj także: Gadu-Gadu będzie płatne dla chętnych, czyli pojawi się abonament GG Premium

Autorzy raportu zwracają uwagę, że w czołówce najczęściej używanych w sieci słów nie ma śpiulkolotu. Tymczasem to właśnie on wygrał ostatni plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku i oznacza miejsce do spania. W okresie liczonym od 1.01.2021 do 7.12.2021 śpiulkolot zajmuje dopiero 73. miejsce. Nasze badanie wykazało, że młodzież zdecydowanie sięga po innego rodzaju słownictwo. Warto w tym miejscu zastanowić się nad zasadnością przeprowadzania podobnych plebiscytów, którym daleko do rzetelnego głosowania, a za wyborem danego słowa stoi określona grupa internautów, która nie jest reprezentatywna — twierdzą autorzy raportu.

źródło: „Raport najpopularniejszych słów młodzieżowych w internecie w 2021 roku”

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy