GG Premium

Gadu-Gadu będzie płatne dla chętnych, czyli pojawi się abonament GG Premium

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

GG, kiedyś znane szerzej jako Gadu-Gadu, to kultowy w Polsce komunikator. Przynajmniej kiedyś takim był, a GG Premium może być dla niego ratunkiem. W dobie różnego rodzaju komunikatorów, o dawnym Gadu-Gadu pamięta zdecydowanie zbyt mało osób, by właściciele komunikatora mogli dalej uznawać inwestycję w niego za intratną. Co ma oferować płatny abonament?

GG Premium – zapłacisz za dostęp do Gadu-Gadu?

GG Premium

Na blogu GG pojawił się wpis o dość wymownym tytule „Sami muru głową nie przebijemy, ale wszyscy razem…”. Już sam jego tytuł pokazuje, że firma odpowiedzialna teraz za komunikator, boryka się z problemami. W nowych rękach GG jest od czterech lat, ale jeżeli w najbliższym czasie nic się nie zmieni, to firma może podzielić losy Naszej-Klasy. Zarówno Gadu-Gadu, jak i Nasza-Klasa, były przed kilkunastoma laty wyjątkowo popularne. Dziś sprawy wyglądają inaczej, a wśród najpopularniejszych komunikatorów są Messenger, WhatsApp, Telegram czy Signal. O GG nie pamięta już tak wiele osób, jak kiedyś.

Pojawiło się więc kilka nowości, które mają przywrócić GG świetność. Wśród nich aplikacja dla telefonów Huawei z AppGallery, anglojęzyczna wersja strony, możliwość weryfikacji konta czy rozmowy audio/video w przeglądarce. Jednak te nowości i ich wprowadzenie kosztuje, a fundusze nie są nieograniczone. Nie dziwne więc, że GG szuka dla siebie jak najlepszego rozwiązania, które będzie dobre zarówno dla użytkowników, jak i samej firmy. I tutaj wejdzie właśnie abonament GG Premium.

Zobacz też: Streamerka powiedziała o kilka słów za dużo o wzroście mężczyzn, więc już nie jest streamerką.

W tym celu musieliśmy podjąć decyzję o zmianie modelu biznesowego ze wszystkiego za free, na model freemium. Konto GG, bez różnicy prywatne czy firmowe oraz podstawowe funkcjonalności komunikatora nadal pozostają darmowe, jednak obok bezpłatnego GG oferujemy możliwość zakupu konta z dodatkowymi korzyściami tj. konta GG Premium. Dodatkowo, w celu zapewnienia większych środków na rozwój Komunikatora wiedzcie, że planujemy w najbliższym czasie zebrać kapitał w formie Crowdfundingu udziałowego, w zamian za 10% udziałów w Spółce Fintecom (właściciela Komunikatora GG).

Fragment notki z bloga GG

Co ma zaoferować GG Premium i ile będzie kosztować?

Środki, które zostaną zebrane z abonamentów GG Premium czy crowdfundingu, zostaną przeznaczone na dalszy rozwój platformy. Cały komunikator ma zostać tak naprawdę napisany na nowo, dodane zostaną nowe funkcjonalności, zmieniony wygląd. Pojawić ma się także szyfrowanie end-to-end, ale na to wszystko potrzeba pieniędzy. GG Premium, o ile użytkownicy będą chętni za nie płacić, ma takie środki zapewnić. I faktycznie koszt miesięczny GG Premium nie będzie należał do wygórowanych. Firma chce bowiem 4,90 złotych miesięcznie, a kupując abonament na 6 lub 12 miesięcy dostanie się odpowiednio 1 lub 3 miesiące za darmo.

Co ciekawe, abonament GG Premium nie będzie odnawiał się automatycznie. Użytkownicy mają jedynie otrzymać odpowiednio wcześniej informację o tym, że będą mieli możliwość jego przedłużenia. Jeżeli tego nie zrobią, wrócą do wersji GG Standard, czyli tej zwykłej i w pełni darmowej. Co zyskujemy przesiadając się na abonament Premium? Przede wszystkim brak reklam i więcej przestrzeni na zdjęcia. Oto najważniejsze plusy GG Premium:

  • GG bez reklam na każdym urządzeniu, na jakim się zalogujesz do GG
  • Zwiększenie miejsca na zdjęcia w Galerii: z 4 do 100 zdjęć
  • Wydłużony okres dostępności Twoich plików z 90 do 365 dni
  • Nielimitowane wiadomości i zaproszenia wysłane do nieznajomych z Ruletki
  • Nielimitowane wiadomości i zaproszenia wysłane do osób z Katalogu Publicznego
  • Twój profil będzie w czołówce wyników wyszukiwania w Katalogu Publicznym

Czy abonament GG się przyjmie?

GG Premium ma zadebiutować 14 marca tego roku, ale to jeszcze wstępny termin, więc może ulec zmianie. Czy użytkownicy GG będą korzystać z takiego planu? Zapewne większość nie, ale część z pewnością będzie chciała wesprzeć firmę w tym, by ta dalej się rozwijała. W końcu Gadu-Gadu było legendą swojego czasu. Jeżeli ktoś korzysta z GG i wykupił wcześnie opcję bez reklam, ma zostać automatycznie przeniesiony do opcji Premium na czas, który pozostał do końca oferty. Zobaczymy, jak użytkownicy GG podejdą do tego tematu i czy będą chcieli utrzymać GG przy życiu.

Źródło: GG Blog

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy